Krk slavio u Vrbovcu, Vinogradaru ponovno pripao derbi

Ivan Šola • ponedjeljak, 12.11.2018.

Odigrano je 14.kolo 3.HNL Zapad u kojem je najviše pozornosti bilo posvećeno susretu u Jastrebarskom gdje su nogometaši Vinogradara u derbiju kola porazili Orijent. Dubrava je slavila u kvartovskom derbiju, dok su nogometaši Krka savladali Vrbovec u gostima. Od ostalih utakmica vrijedi izdvojiti uvjerljive pobjede Opatije i Novigrada, dok pobjednika nije bilo u Dugom Selu i na Pešćenici, gdje su Kurilovec odnosno Maksimir neočekivano uzeli bod...

Do uvjerljive pobjede stigli su nogometaši Opatije koji su na Kantridi s uvjerljivih 4:0 porazili Špansko. Gosti su već u šestoj minuti ostali s igračem manje kada je Ante Lerotić zbog vrijeđanja glavnog suca utakmice zaradio izravan crveni karton.

Opatija je do prednosti stigla u 32. minuti kada je gostujući igrač Božo Kosorčić poslao loptu u vlastitu mrežu, a samo sedam minuta kasnije Kristijan Flego povisio je prednost na 2:0. Sredinom drugog dijela pitanje pobjednika riješio je Mateo Furijan koji je u razmaku od tri minute postigao dva zgoditka za konačan rezultat utakmice 4:0.

Zanimljiva utakmica odigrana je u Dugom Selu gdje su istoimeni domaćin i Kurilovec odigrali susret bez pobjednika. Na prvi pogodak čekala se 73. minuta kada je Luka Sedlaček doveo gostujući sastav u vodstvo. Kada se očekivalo da će utakmica završiti slavljem gostiju, u 90. minuti Karlo Darojković neobranjivo šalje loptu u gostujuću mrežu za konačnih 1:1.

Teže od očekivanog nogometaši Trnja upisali su sedmu prvenstvenu pobjedu savladavši na domaćem terenu Jadran iz Poreča s minimalnih 1:0. Odlučujući trenutak na susretu dogodio se već u četvrtoj minuti kada je pogodak vrijedan sva tri boda postigao Luka Kožić.

Do šeste prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Jaruna koji su na domaćem terenu u završnici susreta slomili Zagorec iz Krapine. Igrala se 74. minuta utakmice kada je gostujući igrač Jurica Sambol skrivio kazneni udarac te usput zaradio izravni crveni karton, a siguran realizator za 1:0 bio je Kristijan Brčić. Pitanje pobjednika riješeno je u sudačkoj nadoknadi kada je 2:0 postavio Ante Džaja.

Kvartovski derbi pripao je nogometašima Dubrave koji su na domaćem terenu savladali Ponikve 3:0 te tako upisali devetu prvenstvenu pobjedu. Junak utakmice bio je napadač Dubrave Filip Hodak koji je na susretu postigao sva tri zgoditka, za veliku pobjedu domaćina s kojom su zadržali drugo mjesto.

Za najuvjerljiviju pobjedu u kolu pobrinuli su se nogometaši Novigrada koji su na domaćem terenu, u derbiju začelja, s visokih 7:0 deklasirali Zagreb. Epitet igrača utakmice pripao je domaćem napadaču Dini Dukađinu koji je postigao čak pet pogodaka, jedan pogodak pridodao je Kurtis Russel, dok je na samom početku susreta autogol postigao Lovro Čilić.

Ljepotica kola odigrana je na Pešćenici gdje su HAŠK i Maksimir u vrlo efikasnoj utakmici podijelili bodove odigravši 3:3. U neobičnoj utakmici HAŠK je već nakon 23. minute igre vodio 3:0, loptu u gostujuću mrežu redom su slali Ivan Zelenika, Bruno Karoglan i Vid Krajačić. Do kraja poluvremena gosti su smanjili rezultat na 3:2 zahvaljujući Josipu Mohaču i Marinu Tomšiću. Konačnih 3:3 postavio je Borna Valković u 70. minuti susreta.

Derbi kola odigran je u Jastrebarskom u kojem su nogometaši Vinogradara zasluženo porazili Orijent. Igrala se 31. minuta utakmice kada je Igor Prijić bio precizan iz kaznenog udarca za 1:0. Odmah na početku drugog dijela gosti su preko Davida Andrića izjednačili na 1:1. Samo četiri minute kasnije Prijić vraća Vinogradar u novu prednost. Pitanje pobjednika odlučeno je u 76. minuti kada je za 3:1 Marko Bjelanović.

Za jedinu gostujuću pobjedu u ovom kolu pobrinuli su se nogometaši Krka koji su na gostovanju savladali Vrbovec s minimalnih 1:0. Odlučujući trenutak na susretu dogodio se u 34. minuti utakmice; pogodak vrijedan sva tri boda postigao je Josip Zec.