Odlični Šibenik na Baldekinu nanio Cedeviti prvi poraz

Petar Jenjić • ponedjeljak, 19.11.2018.

Košarkaši Šibenika odigrali su jako dobro utakmicu pred svojim navijačima te zasluženo nanijeli Cedeviti prvi poraz u sezoni...

Sedmo kolo HT Premijer lige zaključeno je na Baldekinu gdje je u odličnoj atmosferi do pobjede stigao Šibenik koji je sa 96:88 bio bolji od Cedevite i tako joj nanio prvi poraz sezone.

Uvodne minute, kao i cijela prva četvrtina bila je izjednačena, a na početku druge dionice zagrebačka je momčad povela s 28:22. Upravo tu su gosti i stali, a Šibenik je napravio seriju od 18:1 za 11 koševa viška (40:29). Ipak, Cedevita se pribrala i do poluvremena uspjela smanjiti na četiri koša zaostatka (47:43).

Gostujuća se momčad u nastavku vratila u vodstvo, a u posljednjih se deset minuta mogla vidjeti sjajna igra, a posebno sjajna atmosfera. Pet minuta prije kraja Cedevita je imala vodstvo 81:77, ali Šibenik uzvraća s devet uzastopnih koševa i prelazi u vodstvo. Prednost do kraja nije ispustila, a pobjedu je zakucavanjem potvrdio Tonko Vuko pola minute prije kraja.

Domaćina je do pobjede predvodio Toni Nakić s 22 poena i pet asistencija, Pavao Paić dodao je 20 koševa i pet skokova, a Martin Junaković 18 poena i deset dodavanja.

Najbolji su kod Cedevite s po 17 poena bili Domagoj Bošnjak i Tyler Wideman (sedam skokova).