Zadar lakoćom protiv Alkara do nove prvenstvene pobjede

Petar Jenjić • srijeda, 14.11.2018.

Košarkaši Zadra na otvaranju sedmog kola HT Premijer lige nisu imali problema protiv Alkara kojeg su na domaćem terenu svladali sa 99:71...

Dva dana nakon utakmice protiv Splita i tijesne pobjede, košarkaši Zadra odigrali su domaću utakmicu protiv Alkara, ujedno i prvi susret sedmog kola domaćeg prvenstva.

Nazorova momčad nije imala prevelikih problema na svom terenu te su rezultatom 99:71 stigli do pete prvenstvene pobjede. S druge strane, Alkar je sada na omjeru od tri pobjede i četiri poraza.

Gosti nijednom tijekom susreta nisu bili u vodstvu, a Zadar je nakon prvih deset minuta ubacio dvostruko više koševa, bilo je 24:12. Do kraja prvog poluvremena prednost je narasla na 19 razlike (50:31), a do kraja utakmice domaćin je lakoćom sačuvao stečenu prednost.

Zadar je do pobjede predvodio Luka Božić s 22 poena i šest skokova, Mislav Brzoja dodao je 15 koševa i osam skokova, a Jure Planinić 13 poena i osam skokova. Hrvoje Vučić predvodio je goste sa 16 koševa i sedam skokova, po 11 poena dodali su Gabriel Marić i Josh Brown (pet skokova).