Odličnom prvom četvrtinom Cibona slomila otpor Vrijednosnica Osijek

Jan Šneler • petak, 16.11.2018.

U sklopu košarkaške HT Premijer lige košarkaši Cibone na svom su terenu slavili protiv Vrijednosnica Osijek i barem na trenutak došli na prvo mjesto skupine...

Kao što se moglo i očekivati, košarkaški Cibone bez većih su problema slavili protiv gostiju iz Osijeka. Već nakon prve četvrtine domaći su imali velikih 24 poena prednosti i nakon deset minuta bilo je jasno u kojem smjeru vodi utakmica.

Neobjašnjivo loše Vrijednosnice Osijek odigrale su prvu dionicu susreta te su se nakon toga teško mogle vratiti u susret. Početak je bio obećavajuć, Cibona je nakon pet minuta vodila s 14:9, no gosti su još uvijek bili u igri. Međutim, od toga trenutka pa do kraja susreta Cibona je postigla još 21 poen, a gosti svega dva.

Posebno raspoložen bio je Johndre Leon Jefferson koji je postigao čak 14 poena u prvoj četvrtini. Nakon takvog niza gosti su izgubili objektivne šanse za pobjedu, no u drugoj četvrtini uspjeli su Ciboni zabiti 30 koševa i smanjiti zaostatak na poluvremenu. Vukovi su vodili 55:41.

Da ipak ne bude problema u posljednjim minutama Cibona se pobrinula nakon odmora. Rutinski je povećala prednost u trećoj četvrtini i vrlo mirno privela susret kraju. Pobjeda nikada nije dolazila u pitanje te je Cibona zasluženo slavila s 89:71.

Najbolji je kod Cibone bio Jefferson s 20 koševa i pet skokova, dok su Damir Markota i Bradis Raley Ross zabili po 12 poena. Kod gostiju, najefikasniji je bio bivši Cibonaš Ante Gospić sa 18 poena i šest skokova.