Alkar lakoćom protiv Gorice, Škrljevo bolje od Šibenika

Petar Jenjić • subota, 24.11.2018.

Odigrane su još dvije utakmice osmog kola HT Premijer lige u kojima su do pobjeda stigle momčadi. Alkar je bio bolji od Gorice, dok je Škrljevo slavilo protiv Šibenika...

Alkar je na domaćem parketu bez većih problema slavio protiv Gorice te stigao do četvrte pobjede sezone, druge u posljednje tri utakmice. Sinjani su slavili rezultatom 85:64, a već su nakon prve četvrtine imali lijepih 17 poena prednosti (25:8). Do kraja susreta održavali su stečenu prednost.

Hrvoje Vučić s 18 poena bio je najbolji kod Alkara, Josh Brown dodao je 15 koševa, pet skokova i pet asistencija, a Dino Šipić 13 poena i sedam skokova.

Najbolji je kod gostiju s 12 poena bio Ivan Majcunić, Marko Baković dodao je 11 koševa, a Ivan Vučić deset poena.

Nakon pobjede protiv Cedevite košarkaši Šibenika nisu uspjeli nastaviti s pobjedama. Danas su gostovali kod Škrljeva koje je stiglo do pobjede rezultatom 83:78. Ovom pobjedom domaćin je stigao na omjer 2-6, dok je Šibenik trenutno na 3-5.

Iako to rezultat možda i ne govori, Škrljevo je u završnim minutama stiglo do dvoznamenkaste prednosti, ali na odmor je otišlo s prednošću od 50:44. Tijekom drugog poluvremena domaćin je imao i 13 koševa viška u nekoliko navrata, uspjeli su gosti u posljednjoj četvrtini doći na minus pet (74:69), ali bliže nisu uspjeli doći.

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Brian Williams s 19 poena i pet skokova, dok je Achraf Yacoubou dodao 18 koševa i šest skokova. Toni Nakić s 15 koševa i osam skokova te Domagoj Bašić s 14 poena bili su najbolji kod Šibenika.