Velika pobjeda Splita, na Gripama pala Cibona

Branimir Korać • utorak, 04.12.2018.

U susretu osmog kola HT Premijer lige Split je na Gripama u tijesnoj završnici svladao Cibonu. Cibosi su imali užasan ulazak u utakmicu, uspjeli se vratiti, ali završnica je pripala domaćinu...

Predvođeni raspoloženim Amerikancem Michaelom Cobbinsom Splićani su upisali veliku pobjedu protiv Cibone. Odigrali su dobru utakmicu i uspjeli se oporaviti od krize tijekom koje je Cibona uspjela nadoknaditi velik zaostatak s kojim je krenula u susret.

I jedni i drugi su daleko od idealnog stanja, dio igrača nije nastupio, dio je igrao "zakrpan", a Split je u konačnici više želio tu pobjedu i slavio je 70:67.

Domaćin je s puno više želje ušao u ovaj susret, vrlo brzo stvorio je visoku razliku i pobjegao na 20:4 dok je Velićeva momčad razočarala i bila potpuno izgubljena. Na obje strane parketa Splićani su dominirali i na kraju prve dionice imali su ogromnih 25:9.

Cibosi su se počeli dizati u nastavku susreta, u drugu dionicu ušli su serijom 10:0 i smanjili zaostatak te pokazali da se neće tako lako predati.

Međutim Cibona je u novu krizu ušla sredinom druge četvrtine kada je Jefferson smanjio na minus tri i od tog trenutka do poluvremena ubacila je samo dva poena.

U drugom poluvremenu Split je tri minute prije kraja treće dionice vodio 48:38, a nakon toga Cibona radi seriju čak 19:3, činilo se da je potpuno preuzela kontrolu nad susretom, ali domaćin je pronašao odgovor. Vratio se u susret, preuzeo ponovno vodstvo i do kraja utakmice zadržao prednost.

U završnici je važnu tricu ubacio Pavle Marčinković, Cibona nije napravila ništa u svom posljednjem napadu i Split je proslavio pobjedu.

Michael Cobbins ubacio je 20 poena uz čak 18 skokova, a Tomislav Gabrić dodao je 19 poena. Kod Cibone Marko Ljubičić upisao je 20 poena dok je Johndre Jefferson dodao 15 poena i deset skokova.