Cibona pokleknula u završnici kod Mega Bemaxa, propustila barem produžetak

Jan Šneler • subota, 24.11.2018.

U devetom kolu ABA lige, Cibona je na gostovanju u Srijemskoj Mitrovici kod Mega Bemaxa imala sve u svojim rukama, ali je u posljednjim trenucima pokleknula i upisala novi poraz...

Nakon pet gostujućih utakmica ove sezone u ABA ligi, Cibona je upisala novi, četvrti po redu poraz. U 9. kolu bolja od Cibone bila je Mega Bemax, ali zagrebački Vukovi imaju za čime žaliti u današnjem susretu.

Cibona je do poluvremena imala lijepu prednost. Nakon prve četvrtine, drugu je započela odlično i u više navrata imala osam poena prednosti. S obzirom na to da je Mega bila veliki favorit, dobar rezultat Cibone bio je iznimno značajan.

Nažalost, kao i više puta ove sezone, bolja igra u prvom dijelu nije se nastavila u nastavku. Mega je u trećoj četvrtini polako preuzimala prevlast na terenu i sama došla do vodstva 58:50. Preokrenuvši potpuno utakmicu, domaći nisu uspjeli prelomiti susret te se Cibona uspješno vratila i smanjila zaostatak na minimalne brojke.

U posljednjoj četvrtini, Vukovi su vodili, imali 74:76 dvije i pol minute prije kraja, no nisu izdržali. Mega je pogađala, Cibona promašivala, a u ključnom trenutku nervoza je ulovila Karla Uljarevića. Pri rezultatu 81:78 šest sekundi do kraja, Uljarević je dobio tri slobodna bacanja i nažalost promašio jedno. Mega je to iskoristila i finiširala susret rezultatom 82:80.

Najbolji je kod Mega Bemaxa bio Goga Bitadze s 28 poena, dok je za zagrebačku momčad Ivan Novačić zabio 14 koševa.