Branimir Korać • utorak, 27.11.2018.

Dobra vijest za Dražena Anzulovića je novi odličan nastup Tomislava Zubčića koji se preporodio dolaskom u Igokeu. Upisao je još jedan kvalitetan nastup i predvodio je Igokeu do pobjede u Baru kod Mornara.

I nakon devetog kola ABA lige Mornar ostaje zakucan za dno ljestvice i to kao jedina momčad sa samo dvije pobjede. Uvjerljivo najlošija momčad lige kada je u pitanju obrambeni segment, upisala je domaći poraz od Igokee sa 103:97.

Serija poraza sastava iz Bara tako je nastavljena, a važnu ulogu u ovom porazu igrao je Tomislav Zubčić koji je predvodio Igokeu do vrlo važne pobjede.

Domaćin je ponovno zakazao u skoku, gokea ih je imala čak 14 više, a susret je prelomljen na ulasku u zadnju minutu kada je prvo Vuk Radivojević ubacio tricu, a zatim Oliver Lafayette dva slobodna bacanja za seriju 5:0 i odvajanje na 97:92.

Zubčić je bio prvo ime susreta te je za 29 minuta ubacio 23 poena (1/2 za dva, 5/9 za tri, 6/6 slobodna), uhvatio sedam skokova i podijelio tri asistencije. Oliver Lafayette dodao je 20 poena i šest asistencija, a Sava Lešić 12 poena i 11 skokova.

Kod Mornara Bobby Brown ubacio je 21 poen, a Nemanja Vranješ 20 poena.