Budućnost sve riješila u prvoj četvrtini, Zadar visoko poražen

Jan Šneler • ponedjeljak, 26.11.2018.

U devetom kolu regionalne ABA lige, košarkaši Zadra su teško poraženi na svom terenu od favorizirane Budućnosti. Zadrani nisu uspjeli iznenaditi, rano su ušli u zaostatak i morali su se pomiriti s porazom...

Budućnost je pobjedom na Višnjiku kod Zadra nastavila s dobrim nizom u ABA ligi. Trenutno drugoplasirana momčad natjecanja bila je uvjerljiva i Zadrani nisu imali velike šanse.

Budućnost je veliki posao napravila u prvoj četvrtini. Zadar je dobro otvorio, vodio 10:7, no Budućnost se pribrala i serijom 15:2 došla do vodstva 22:12. Na kraju prve četvrtine vodili su gosti s devet poena razlike što su dodatno povećali u sljedećoj dionici susreta.

Kriminalno su Zadrani otvorili drugu četvrtinu i praktički poklonili pobjedu Budućnosti. Gosti su otvorili četvrtinu serijom 14:0 i došli do ogromna 23 poena razlike. Bilo je jasno kako je Budućnost prelomila utakmicu i prilike za povratak nije bilo.

Prednost gostiju je samo rasla, a u posljednjoj četvrtini Budućnost je čak vodila s 82:54. Ipak, Zadrani su uspjeli smanjiti zaostatak i Budućnost je slavila s 89:69. Kod gostiju, Edwin Jackson je postigao 16 poena uz pet asistencija, dok je za Zadar William Magarity ostvario učinak od 18 koševa, šest skokova i dvije asistencije. Novo pojačanje Zadra, Kwame Vaughn nije imao najbolji debi te je za 22 minute igre ubacio samo četiri poena uz ukupni šut 1/7.

• Torca-Dubrava27.11.2018. u 00:06
    Željko Vela, MYD: “Cilj je da ABA bude među tri najjača natjecanja u Europi” U zanimljivom razgovoru sudionici su se dotakli brojnih tema važnih za rad ovog najjačeg regionalnog sportskog natjecanja, a poseban osvrt bio je na ambicijama i planovima Lige do 2025. Godine od strane novog partnera... [više na forumu]