Prešov 31:21 RK Zagreb
RK Zagreb

Oslabljeni PPD Zagreb bez šanse na gostovanju kod Golužinog Tatrana

Mihaela Bradovski • utorak, 27.11.2018.

Bez osam, praktički glavnih igrača, rukometaši Zagreba otputovali su na gostovanje u Prešov. Momčad pod vodstvom Slavka Goluže slavila je nad Zagrebašima, već praktički unaprijed pripremljenim na poraz, s deset razlike, rezultatom 31:21...

Ovim porazom, a zahvaljujući i današnjoj pobjedi Nexea, Zagreb se nakon devet odigranih kola regionalne SEHA lige nalazi na drugoj poziciji, odmah iza našičke momčadi.

Tako oslabljeni Zagreb dobro se držao prvih 20-ak minuta pa je tako nekoliko puta tijekom tog perioda držao vodstvo na svojoj strani, no nakon što je u 21. minuti Čip iz kontre pogodio za 10:6 susret se kretao samo u jednom pravcu.

Do odlaska na predah Tatran je već stigao do +6, nerijetko je između dva pogotka Zagreba prolazilo po tri minute, dok su domaći mirno držali situaciju pod kontrolom.

Približio se gostujući sastav nekoliko puta na četiri zaostatka, bilo je tako i u 47. minuti nakon gola Burića, no uslijedilo je pet minuta bez pogotka u domaćoj mreži što je Golužina momčad iskoristila za dolazak na 26:17 i potpuno zaključenje susreta.

Odličan je u ovom dvoboju protiv Zagreba bio strijelac devet pogodaka iz deset pokušaja Bruno Butorac, dok je Leon Vučko utakmicu završio sa 4/4 učinkom. Vratar Mario Cvitković skupio je pet obrana. U Zagrebovom sastavu istaknuo se pak Josip Ereš s osam zgoditaka.