Premiership, 14. kolo, 02.12.2018, 13:00 h
Chelsea
Chelsea 2:0(1:0) Fulham
Fulham

Petar Jenjić • nedjelja, 02.12.2018.

Chelsea je u sklopu 14. kola engleskog Premiershipa stigao do devete pobjede sezone. Na domaćem je terenu s 2:0 bio bolji od posljednjeplasiranog Fulhama...

Nakon poraza od Tottenhama nogometaši Chelseaja danas su se vratili pobjedama. Na domaćem su terenu igrali protiv Fulhama kojeg su porazili s 2:0 te tako upisali devetu pobjedu u sezoni. Po jedan pogodak u svakom poluvremenu bio je dovoljan za Bluese koji su svladali posljednjeplasiranu momčad lige.

Igrala se četvrta minuta kada je Chelsea stigao do vodstva. N'Golo Kante povukao je loptu nekih tridesetak metara i u kaznenom prostoru proigrava Pedra koji lakoćom poentira za 1:0. Bio je to jubilarni 1000. pogodak Chelseaja na Stamford Bridgeu u Premiershipu.

Nakon primljenog pogotka Fulham nije posustajao. Igrao je vrlo dobro, češće je imao loptu u svom posjedu i nekoliko puta zaprijetio. Ni Chelsea nije ostao dužan, ali rezultat se u prvih 45 minuta više nije promijenio.

U prvih deset minuta nastavka po jedna prilika sa svake strane. Pokušao je Pedro, a zatim kod gostiju Chambers, ali Kepa i Sergio Rico bili su sigurni na vratima.

Kako ne bi bilo nikakve dvojbe oko konačnog pobjednika Chelsea se pobrinuo u 82. minuti. Briljantno su kombinirali domaći igrači, a u konačnici je Eden Hazard proigrao Rubena Loftus-Cheeka koji s desetak metara matira protivničkog vratara.

U dresu Chelseaja u početnoj je postavi krenuo Mateo Kovačić kojeg je u 67. minuti zamijenio upravo Loftus-Cheek.