Premiership, 14. kolo, 02.12.2018, 17:15 h
Liverpool
Liverpool 1:0(0:0) Everton
Everton

Petar Jenjić • nedjelja, 02.12.2018.

Nogometaši Liverpoola slavili su s 1:0 u Merseyside derbiju protiv Evertona pogotkom Divocka Origija u šestoj minuti sudačke nadoknade...

Zaključeno je 14. kolo engleskog Premiershipa, a u gradskom derbiju odigranom na Anfieldu Liverpool je u dramatičnoj završnici stigao do minimalne pobjede pogotkom Divocka Origija u šestoj minuti sudačke nadoknade. Činilo se izgubljena situacija, ali Redsi su ipak uspjeli doći do pobjede čime i dalje ostaju na dva boda zaostatka iza Manchester Cityja.

Vidjeli smo uzbudljivih prvih 45 minuta u kojima nije bilo pogodaka, ali zato nije nedostajalo prilika, kako s jedne, tako i s druge strane. Prvi su zaprijetili gosti već u petoj minuti, pucao je Yerry Mina glavom, ali samo malo pored gola.

Sedam minuta kasnije najbolja prilika za Liverpool, Mohamed Salah ubacio je loptu za Sadio Manea, međutim, igrač Redsa nije pucao dobro, a lopta je otišla malo preko grede. I onda u 21. minuti prilika susreta za Everton. Ubacio je Theo Walcott za Andre Gomesa čiji udarac glavom brani Alisson. Isti je igrač io i na odbijancu pokušavajući pospremiti loptu u gol, međutim, Joe Gomez našao se na pravom mjestu i spasio Liverpool.

Deset minuta prije kraja poluvremena dobra prilika za domaću momčad. Salah je proigrao Xherdana Shaqirija koji prolazi pokraj Mine i dobro puca prema golu, ali Jordan Pickford jako dobro brani.

Kako je utakmica odmicala Liverpool je sve više pokušavao doći do pogotka, a Everton igrao nešto povučenije, nego je to bio slučaj u prvom poluvremenu. Pokušavali su udarcima s nekoliko udarca s ruba kaznenog prostora, ali ništa nije bilo dovoljno precizno.

Najbolja šansa stigla je u 88. minuti nakon jednog kornera. Do lopte je na pet metara stigao Divock Origi koji ju nije najbolje zahvatio te je pogodio gredu.

I onda kada se činilo da je sve izgubljeno, stigao je pogodak. Lopta je Virgilu van Dijku otišla preko noge i nezgodno za Pickforda pala na gredu. Vratar Evertona nije ju uspio najbolje uhvatiti, a na pravom mjestu našao se Origi i glavom skrenuo u gol.

Dejan Lovren nije bio u sastavu Liverpoola.