Uskoku pripao derbi kola, Junak potopljen u Hrvacama

Ivan Šola • ponedjeljak, 03.12.2018.

Odigrano je 15. kolo Treće HNL Jug u kojem su se za najveće iznenađenje pobrinuli igrači Hrvaca koji su na domaćem terenu deklasirali prvoplasirani Junak 3:0. Kiks Junaka najbolje je iskoristila momčad Uskoka savladavši u derbiju kola Neretvu. Od ostalih utakmica vrijedi izdvojiti domaće pobjede Kamena, Zmaja i Croatije. Dok su preostale tri utakmice u Unešiću, Pločama i Baškoj Vodi završile bez pobjednika identičnim rezultatom 1:1.

Zanimljiva utakmica odigrana je u Unešiću gdje su Zagora i biogradski Primorac odigrali susret bez pobjednika. Igrala se 59. minuta utakmice kada je Marin Barada doveo domaćine u vodstvo. Nakon toga Zagora je imala nekoliko izglednih prigoda da poveća prednost, ali je nedostajalo preciznosti u završnici akcija. Kazna za sve promašaje došla je u 79. minuti kada su gosti zahvaljujući Antoniju Brzoji postavili konačan rezultat utakmice 1:1.

Dramatična utakmica odigrana je u Baškoj Vodi gdje je Urania u posljednjim sekundama susreta uspjela spasiti bod odigravši 1:1 protiv Primorca iz Stobreča. Gosti su u 62. minuti ostali s igračem manje kada je drugi žuti, odnosno crveni karton zaradio Mario Zebić. Igrala se 76. minuta kada su gosti preko Branimira Galića došli u vodstvo, i tako šokirali domaćine. Kada se očekivalo da će gosti odnijeti sva tri boda, Mario Pejković neobranjivo šalje loptu u mrežu za 1:1.

Derbi kola odigran je na Klisu gdje je Uskok upisao devetu prvenstvenu pobjedu savladavši na domaćem terenu Neretvu 3:2. Mreže su mirovale sve do 46. minute kada je Josip Zeljković doveo domaćine u vodstvo. Na povećanje vodstva čekala se 53. minuta kada je Uskok preko Stjepana Vukovića došla do 2:0, a samo minutu kasnije Luka Pleština diže prednost na 3:0. Do kraja susreta gosti su uspjeli samo ublažiti poraz. Počasne pogotke za Neretvu postigli su Adel Ajkunić i Šime Erjauc.

Nogometaši Kamena upisali su sedmu prvenstvenu pobjedu savladavši na domaćem terenu Neretvanac 2:1. Domaća je momčad bolje ušla u susret, te su zahvaljujući Marinu Jonjiću u devetoj minuti došli u vodstvo. Gosti su odgovorili na isteku sat vremena igre, kada je neopreznost u obrani Kamena iskoristio Stanislav Vasilj za 1:1. Odlučujući trenutak na susretu dogodio se u 80. minuti kada je glavni sudac Mateo Erceg dosudio kazneni udarac za domaćine, a siguran realizator za 2:1 bio je Branimir Kujundžić.

Za iznenađenje kola pobrinuli su se nogometaši Hrvaca koji su na domaćem terenu s visokih 3:0 porazili vodeću momčad prvenstva Junak iz Sinja. Igrala se 36. minuta utakmice kada su domaćini zahvaljujući Duji Baniću došli u vodstvo. Mreže su mirovale sve do samog kraja susreta kada su Marko Ferić i Mario Bartulović postigli pogodak za konačan rezultat utakmice 3:0.

Derbi začelja odigran je na Korčuli gdje su nogometaši Zmaja upisali treću prvenstvenu pobjedu savladavši Imotski s visokih 4:1.

Za još jedno iznenađenje pobrinuli su se nogometaši Splita koji su na teškom gostovanju na Pločama kod Jadrana u samoj završnici uzeli veliki bod. Domaća je momčad povela u 15. minuti kada je neopreznost u obrani Splita iskoristio Marijan Šuto. Kada se očekivalo da će Jadran ostvariti novu pobjedu, u 88. minuti Ivan Beović neobranjivo šalje loptu u mrežu za konačan rezultat utakmice 1:1.

Do šeste prvenstvene pobjede stigli su aktualni prvaci lige Croatia iz Zmijavaca koja je na domaćem terenu s 2:1 nadigrala goste iz Dubrovnika. Igrala se 38. minuta utakmice kada je Luka Knežević okrunio bolju igre domaće momčadi, te je zatresao mrežu za 1:0. U 57. minuti gostujući igrač Domagoj Torbarina nespretno je reagirao poslavši loptu u vlastitu mrežu za 2:0. Konačan rezultat utakmice 2:1 postavio je Luka Matić u 69. minuti susreta.