Jan Šneler • četvrtak, 06.12.2018.

Bez većih iznenađenja prošle su i večerašnje uzvratne utakmice šesnaestine finala španjolskog Kupa kralja. Posebno inspirirani bili su Athletic Bilbao i Betis...

Nikakvih iznenađenja nije bilo večeras i sve momčadi koje su slavile u prvom ogledu, uspješno su prošle u osminu finala Kupa kralja. Uvjerljivi su bili Athletic Bilbao i Betis, dok je Sporting Gijon pao igrom u drugom dijelu nakon što je postalo jasno da su osigurali prolaz dalje.

Jednako kao i u prvom ogledu, Athletic Bilbao s lakoćom je svladao Huescu. Nakon pobjede 4:0 u prvoj utakmici, Athletic je jednakim rezultatom slavio u uzvratu. Po dva pogotka postigli su Aritz Aduriz i Inaki Williams. Mogla je Huesca doći do počasnog pogotka u 78. minuti, no Camacho je promašio kazneni udarac.

Betis je na svom terenu uvjerljivo slavio protiv Racing Santandera. Nakon pobjede od 1:0 na gostovanju, Betis je s 4:0 potopio goste u uzvratu. U prvom dijelu, autogolom Jon Andera Pereza domaći su došli do vodstva, a sve dvojbe razriješili su sredinom nastavka. Antonio Sanabria je u 59. minuti zabio za 2:0 iz jedanaesterca, dok je Sergio Leon povećao rezultat deset minuta kasnije. Konačnih 4:0 postavio je Giovani Lo Celso u posljednjim minutama.

Nimalo dramatično nije bilo niti u susretu Eibara i Sporting Gijona. Nakon odlične predstave u prvom susretu, Gijon je u uzvratu sve napravio u prvom dijelu. Pogocima Alvara Josea Jimeneza i Pabla Pereza poveo je s 0:2 i okončao susret. Do kraja su se domaći uspjeli vratiti i barem doći do izjednačenja. Strijelci su bili Marc Cucurella i Charles.