Huesca
Huesca 0:1 Real Madrid
Real Madrid

Mihaela Bradovski • nedjelja, 09.12.2018.

Uz dosta muke Real Madrid stigao je do pobjede u gostima kod Huesce, slavio je 0:1 golom Garetha Balea koji je tako prekinuo niz utakmica bez pogotka u La Ligi...

Dosta problema imao je Real Madrid u Huesci bez obzira na rani pogodak. Vrlo rano gosti su poveli, činilo se da će im to olakšati posao, ali u nastavku susreta sve se promijenilo, gosti su teško dolazili do prilika, a Huesca je opasno prijetila i do samog kraja držala Solarijevu momčad u neizvjesnosti.

Prva je zaprijetila Huesca i to već u osmoj minuti kada je Etxeita ostao sam u kaznenom prostoru, pucao je glavom iz blizine, ali lopta je ptošla pokraj vratnice.

Kazna je stigla vrlo brzo. Već u sljedećem napadu Odriozola je ubacio s desne strane, lopta je došla Garethu Baleu na volej, a on je iz prve posprema iza leđa domaćeg vratara.

Do kraja prvog dijela viđene su dvije vrlo dobre obrane Courtoisa i Jovanovića koji su zaustavili snažne i odlične pokušaje Avile i Balea.

Odmah na startu drugog dijela Huesca još jednom prijeti. Melero je ostao sam u 16 metara, pucao je glavom, ali slično kao i Etxeita, niti on nije poslao loptu u okvir gola.

Domaćin je nastavio s dobrom igrom, Courtois je imao dosta posla, ali do pogotka Huesca nije došla. Na drugoj strani bilo je malo raspoloženih, jedini koji je u ovom susretu nešto pokušavao bio je Bale dok su ostali bili prilično indisponirani što ova tri boda čini još važnijima.

Nije se istaknuo niti Luka Modrić koji je igrao do 67. minute nakon čega ga je zamijenio Isco.