Monacova mizerija nastavljena i u Lyonu, lošiji je samo Guingamp

Mihaela Bradovski • nedjelja, 16.12.2018.

U krnjem 18. kolu francuske Ligue 1 Lyon je nadigrao i visoko svladao Monaco koji je tako ostao u zoni ispadanja. Lille je slavljem u Nimesu sačuvao drugu pozicijua remi su upisali Nice i St. Etienne...

Lyon je očekivano bio prejak za Monaco i stigao je do nove pobjede u francuskom prvenstvu. Još jedan odličan nastup Lyona i vrlo loš Monaca koji je bio apsolutno podređen i bezopasan. Takvo što niti ne čudi s obzirom na ogromne probleme s ozljedama koji su napali klub iz Monte Carla.

U ovom susretu već nakon prvog poluvremena sve je bilo jasno. Lyon je vodio 2:0 golovima Houssema Aouara i Nabila Fekira.

U 47. minuti gosti su ostali s igračem manje zbog isključenja Aleksandra Golovina koji je pred sucem na sredini terena nespretno startao i morao je napustiti igru. Lyon je do kraja susreta došao i do trećeg gola preko Ferlanda Mendyja čime je Monaco na vrhu ljestvice primljenih golova ove sezone u ligi petice s njih čak 45.

Lille je napravio veliku stvar, od 16. minute igrao je s igračem manje, ali ipak odnosi 3:2 pobjedu iz Nimesa. Gosti su bili na teškom iskušenju, ali su pokazali zašto su ovako visoko na ljestvici.

Rafael Leao već u četvrtoj minuti doveo je goste u vodstvo, no problemi su se javili kada je njegov sunarodnjak Jose Fonte morao napustiti igru u 16. minuti. I s igračem manje Lille radi razliku i bježi na 3:0 golovima Jonathana Bambe i Nicolasa Pepea. Nimes je u zadnjih 20 minuta samo smanjio preko Rachida Aliouija i Clementa Depresa.

Remi je viđen u Nici gdje je istoimeni domaćin ugostio St. Etienne i remizirao 1:1. Gosti su vodili golom Loisa Dionyja, ali Wylan Cyprien u 81. minuti donio je bod domaćinu.