Bundesliga, 16. kolo, 19.12.2018, 18:30 h
Schalke 04 1:2 Bayer Leverkusen
Bayer Leverkusen

Bayer uspješan u Gelsenkirchenu, Jedvaj odigrao posljednjih pola sata

Petar Jenjić • srijeda, 19.12.2018.

Nogometaši Bayer Leverkusena stigli su do šeste pobjede sezone, večeras su slavili na gostovanju kod Schalkea rezultatom 2:1. Tin Jedvaj odigrao je posljednjih pola sata u redovima gostujuće momčadi...

Prvi susret dana odigran je u Gelsenkirchenu gdje je Schalke ugostio Bayer Leverkusen te upisao novi, deveti poraz ove sezone. Gosti iz Leverkusena slavili su s 2:1 te tako upisali treću pobjedu u zadnjih pet kola, a šestu ukupno.

Poveli su gosti nakon 28 minuta igre. Jedan odličan udarac iz daljine završio je na stativu, a lopta se odbila do Aleksandra Dragovića koji ju udarcem s pet metara šalje vrataru kroz noge.

Osam minuta kasnije Bayer Leverkusen podebljao je svoje vodstvo, Lucas Alario krasno je okrenuo jednog protivničkog braniča i udarcem s ruba kaznenog prostora pogodio za 2:0.

U samoj završnici prvog poluvremena Schalke je smanjio zaostatak, nakon jednog kornera Weston McKennie glavom je spustio loptu za Hajija Wrigtha koji podmeće nogu i skreće loptu u mrežu.

Međutim, u drugom se poluvremenu rezultat više nije promijenio čime je Schalke ostao na 15 bodova, samo jedan bod više od zone ispadanja. U sastavu Bayera Tin Jedvaj odigrao je posljednjih pola sata.