Premiership, 18. kolo, 21.12.2018, 21:00 h
Wolverhampton
Wolverhampton 0:2 Liverpool
Liverpool

Salah pogotkom i asistencijom odveo Liverpool do 15. pobjede, Redsi Božić čekaju na vrhu

Marjan Kreševac • petak, 21.12.2018.

Po dosadnoj kiši na Molineuxu Liverpool je u prvoj utakmici 18. kola Premiershipa stigao do svoje 15. pobjede u prvenstvu rezultatom 2:0 i barem privremeno pobjegao prvom pratitelju Manchester Cityju na četiri boda razlike. Redsi će Boxing Day dočekati kao lideri prvenstva...

Izjavio je Dejan Lovren nedavno da vjeruje kako Redsi ove sezone mogu završiti prvenstvo bez poraza. Iako je tom svojom izjavom izazvao dosta kritika, posebno medija na Otoku, činjenica je da igrači Liverpoola ove sezone izgledaju jako dobro i da su u 18 odigranih utakmica upisali 15 pobjeda i samo tri neodlučena rezultata.

Sam početak večerašnjeg susreta nije dao naslutiti da će ovo biti trijumfalna večer Redsa, dosta je bilo pogrešaka u igri posebno u predaji lopte. Iz jedne takve pogreške Fabinho je u petoj minuti izgubio loptu na rubu svog kaznenog prostora i pružio priliku Traoreu da već u ranoj fazi nokautira goste, ali njegov udarac prozujao je centimetrima pokraj desne vratnice.

Našli su se domaći još u nekoliko navrata u opasnim situacijama pred Allisonom, no bez konkretnog učinka i onda kada se to najmanje očekivalo gosti su bili ti koji su stigli u vodstvo. Salah je započeo akciju po lijevoj strani, Fabinho i Mane međusobnim proigravanjem stigli su do domaćeg kaznenog prostora. Brazilac je uputio prizemni centaršut, Salah je bio na pravom mjestu i mirno ubacio loptu u mrežu.

Primljeni pogodak shrvao je domaće koji su iznenada izgubili onu volju i energiju s početka susreta i sa svakom daljnjom minutom sve više prepuštali loptu u noge gostujućih nogometaša. U takvom odnosu na terenu bilo je samo pitanje trenutka kada će Liverpool drugim pogotkom riješiti pitanje pobjednika. To se dogodilo u 68. minuti kada je Van Dijk nakon Salahovog ubačaja pronašao put do mreže.

Do kraja susreta mreže su mirovale iako je u posljednjoj minuti regularnog dijela Morgan Gibbs-White imao sjajnu priliku njegov je udarac nakon pogreške Liverpoolove obrane završio u vanjskom dijelu mreže. Osim zaslužena tri boda Klopp i navijači mogu slaviti i povratak Salaha na stare staze. Egipćanin je večeras odigrao odličnu utakmicu koju je okrunio pogotkom i asistencijom.

Dejan Lovren odigrao je korektno svih 90 minuta susreta.