Kolo iznenađenja: Crystal Palace šokirao Guardiolin City, Vardy na Stamford Bridgeu srušio Chelsea

Branimir Korać • subota, 22.12.2018.

Dva velika iznenađenja dogodila su se u subotnjim susretima u Premiershipu. Domaće poraze upisali su Manchester City i Chelsea i to od Crystal Palacea i Leicestera...

Veliko iznenađenje na početku blagdanskog zgusnutog rasporeda u Premiershipu. Manchester City na svom travnjaku upisao je poraz protiv Crystal Palacea 3:2, gosti su bili vrlo ubojiti, nisu imali previše prilika, ali su ih zato fantastično koristili.

City je imao i posjed i prilike i vodstvo nakon što je Ilkay Gundogan zabio u 27. minuti, ali već na startu drugog dijela gosti su imali vrlo visokih 3:1.

Jeffery Schlupp prvo je poravnao na 1:1, a onda je Andros Townsend briljantnim pogotkom iz voleja s više od 25 metara već u 35. minuti zabio za preokret.

Odmah na startu drugog djela gosti bježe na 3:1 golom Luke Milivojevića iz penala, nakon toga City je pritisnuo, ali uspio je samo smanjiti preko Kevina De Bruynea u 85. minuti.

Kiksao je i Chelsea koji je ugostio Leicester i upisao poraz 1:0. Dosta sličan dvoboj ovom u Manchesteru što se tiče odnosa snaga, Chelsea je također više napadao i bio poduzetniji, ali nije mogao do pogotka.

Tri puta Chelsea je tresao okvir gola, gosti su imali dosta sreće, a pobjedu im je donio Jamie Vardy koji je zabio jedini gol na susretu u 51. minuti.

Mateo Kovačić kod Chelseaja je igrao od početka, na travnjaku je bio do 61. minute kada ga je zamijenio Ruben Loftus-Cheek.

Bournemouth je s 2:0 bio bolji od Brightona golovima Davida Brooksa. Bournemouth je tako došao u gornji dio ljestvice dok je Brighton nastavio pad s trećim uzastopnim porazom.

Southampton je povezao dvije pobjede nakon što je u prošlom kolu slavio protiv Arsenala, sada je u gostima svladao i Huddersfield. Gosti su slavili s 3:1 golovima Redmonda, Ingsa i Obafemija.

Watford je u gostima svladao West Ham s 2:0 pogocima Deeneyja i Deulofeua.