Cibona bez prave šanse, Crvena zvezda odnijela pobjedu iz Draženova doma

Petar Jenjić • subota, 22.12.2018.

Košarkaši Crvene zvezde stigli su do pobjede na gostovanju kod Cibone, srpska je momčad slavila bez prevelikih problema sa 76:54 i tako ostala na stopostotnom učinku...

12. kolo regionalne ABA lige donijelo je dvoboj između Cibone i Crvene zvezde, a do pobjede je stigla trenutno vodeća i ponovno neporažena momčad lige koja je slavila rezultatom 76:54 te tako i dalje suvereno drži prvu poziciju.

Većim dijelom utakmice gostujuća je momčad bila u vodstvu, uspijevala je Cibona povremeno se spustiti ispod deset koševa zaostatka, ali ipak preveliku dramu Zvezda nije dopustila. Zagrebačka momčad tako je upisala sedmi poraz sezone uz koji ima pet pobjeda.

Prva četvrtina bila je prilično izjednačena u Draženovu domu gdje Cibona nije imala odgovora na jako dobre igre Michaela Oja koji je predvodio Zvezdu do šest koševa viška nakon deset minuta igre (24:18).

Jako dobru igru srpska je momčad nastavila i u drugoj četvrtini u kojoj je s pet vezanih poena stigla do prve prednosti iznad deset razlike (29:18). Na isti je način ubrzo uzvratila i Cibona, ali Zvezda nije dopuštala ozbiljnije primicanje. Tako je tricom Stratosa Perperogloua od table vodila sa 36:23.

Zagrebačka momčad do poluvremena je smanjila na minus sedam (38:31), a u drugom poluvremenu nastavilo se kao i dobrim dijelom prvog. Gosti su čuvali prednost koja je nakratko, nakon treće trice Igora Marića, pala na osam razlike (52:44). Uoči posljednjih deset minuta Zvezda je imala 12 poena viška (60:48).

U posljednjoj četvrtini Zvezda je dodatno podebljala prednost te je bez ikakvih problema privela utakmicu prema kraju. Do pobjede ju je predvodio Billy Baron sa 16 poena i šest skokova, dok je Michael Ojo dodao 15 koševa i deset skokova.

Najbolji je u redovima Cibone bio Marko Ljubičić sa 17 poena i pet skokova, Igor Marić susret je zaključio s 12 poena (trica 4/8).