Zadrani imaju problema na svom parketu, upisan poraz i od FMP-a

Branimir Korać • petak, 21.12.2018.

Zadar je u 12. kolu ABA lige ugostio FMP, tražio je pa i očekivao pobjedu, a na kraju je upisao neočekivani poraz. FMP je samo potvrdio kako Zadrani imaju velikih problema u svojoj dvorani i svladao ih je 85:79...

Šest utakmica odigrao je Zadar ove sezone na svom parketu u ABA ligi, a čak pet puta je poražen. Novi kiks upisan je protiv FMP-a iako su iz Zadra najavljivali da idu po pobjedu.

U ovaj susret ušli su s istim omjerom, 4-7, ulog je bio hvatanje priključka sa sredinom ljestvice, ali domaćin je imao previše krivih odluka, nije znao kako zaustaviti Dragana Apića, no to nisu uspjeli niti ostali sudionici ABA lige, a kako se Apiću pridružio i Marko Jeremić, šanse domaćina su ipak pale.

Od početka je bilo jasno kako stvari neće ići baš željenim tijekom. Zadrani nisu izgledali dobro, ali srećom za njih nije se FMP uspio značajnije odvojiti.

Sredinom prve četvrtine gosti su poveli 13:7 i imali dva napada za povećanje vodstva, ali Zadar se ipak trgnuo i napravio seriju 9:2 i nakratko poveo.

U vodstvu je Zadar bio kratko, već u sljedećem napadu vratio se u minus i do kraja prvog poluvremena više se nije uspio vratiti u vodstvo.

Na odmoru je FMP imao prednost 44:39 te se očekivao agresivniji i bolji Zadar u nastavku, ali i dalje je imao problema. U trećoj dionici u nekoliko navrata smanjio je zaostatak i približio se na dva-tri poena, ali na svako približavanje FMP je imao odgovor.

Napokon je Zadar ipak uspio otići u plus šest i pol minuta prije kraja susreta kada je Špralja ubacio tricu za 68:67. Nakon toga igralo se koš na koš sve do 77:76 za goste kada kreće serija FMP-a 8:0 kojom je prelomio susret.

Na kraju su gosti slavili 85:79 predvođeni s 26 poena i devet skokova Apića te 20 poena Jeremića. Kod domaćina Kwame Vaughn upisao je 15 poena i pet asistencija, a Luka Božić 14 poena i 11 skokova.