Nije dobro krenula nova godina, Split poražen kod Rogaške

Petar Jenjić • četvrtak, 03.01.2019.

Košarkaši Splita doživjeli su novi poraz u Drugoj ABA ligi, danas su poraženi na gostovanju kod Rogaške i to rezultatom 74:69...

Prva utakmica u novoj godini nije prošla dobro za Split koji je upisao poraz na gostovanju kod Rogaške. Slovenska je momčad stigla do pobjede rezultatom 74:69 i tako upisala peto slavlje sezone, a prvo nakon četiri uzastopna poraza.

Iako je tijekom prvih 20 minuta čak 13 puta izgubio loptu, Split je na poluvrijeme otišao s više nego prihvatljivih četiri poena zaostatka (36:32). Gostujuća je momčad bolje odigrala treću dionicu koju je dobila s 22:14 te uoči posljednjih deset minuta imala četiri koša viška (54:50).

Kroz veći dio posljednje četvrtine bolje je igrala Rogaška koja je serijom od 16:3 stigla do preokreta. Došli su gosti na minimalan zaostatak u samoj završnici (68:67), ali do preokreta nisu došli.