Žorić u debiju donio Zadru produžetak, Olimpija pala u dodatnih pet minuta

Branimir Korać • petak, 04.01.2019.

Zadar je upisao tek drugu pobjedu na svom parketu, ovaj put svladao je Petrol Olimpiju 84:80 u produžetku. Pet sekundi prije kraja regularnog dijela produžetak Zadranima donio je debitant Luka Žorić...

Vrlo važna utakmica bila je pred košarkašima Zadra koji su morali upisati pobjedu protiv Petrol Olimpije kako bi prvenstveno podigli samopouzdanje uoči nastavka sezone. Uoči ovog dvoboja zajedno s Olimpijom i Krkom držali su dnop ljestvice s omjerom 4-9 i pobjeda je i iz tog razloga bila imperativ.

Ostvarena je, ali uz dosta muke, tek u produžetku nakon velike borbe. Ljubljančani su imali priliku doći do pobjede u 40 minuta, vodili su u završnici, ali pet sekundi prije kraja Luka Žorić položio je za 75:75 i produžetak. Žoriću je ovo bio prvi nastup u dresu Zadra i imat će ga po čemu pamtiti.

Inače susret je bio dosta izjednačen cijelim tijekom, Zadar je dobro krenuo i serijom 9:0 sredinom prve dionice pobjegao na 16:9, ali Ljubljani nisu posustali. Tu je zaustavljena domaća serija, a 8:0 Olimpije krajem prvog dijela vratilo je goste u igru.

U drugom poluvremenu Nazorova momčad izgledala je dobro u prvih šest-sedam minuta, ali nikako nije mogla zadržati konstantu i prelomiti susret na svoju stranu.

To je Olimpija pokušala i mogla kazniti i nakon što je praktički cijelim dotadašnjim tijekom susreta bila u minusu, u drugoj polovici zadnje četvrtine preuzela je vodstvo.

Još 40 sekundi prije kraja imala je vodstvo 75:71, Žorić smanjuje na 75:73 da bi nakon toga promašio Miha Lapornik, Žorić uhvatio skok i nakon toga položio za produžetak.

U produžetku je odluka pala u zadnje dvije minute, Ljubljančani su promašivali slobodna bacanja (Begić), gubili lopte (Lapornik, Lazić) i promašivali (Lapornik, Špan) što je Zadar kaznio i serijom 7:0 riješio pitanje pobjednika.

Predvodili su ga Mario Little s 21 poenom i Kwame Vaughn s 15 poena. Kod Olimpije Miha Lapornik ubacio je 18 poena, Aleksandar Lazić 17 poena uz devet skokova, a Luka Šamanić 16 poena uz sedam skokova.