Cibona lakoćom nadigrala indisponirani FMP

Branimir Korać • petak, 04.01.2019.

Cibona je odigrala vrlo dobru utakmicu protiv FMP-a i stigla je do šeste pobjede u ABA ligi. Cibosi su dominirali susretom i na kraju glatko slavili 90:71...

U 14. kolu ABA lige Cibona je odradila vrlo dobar posao protiv FMP-a. Beograđani su u prvom susretu slavili u produžetku, no u Zagrebu nije bilo nikakve neizvjesnosti, Cibona je glatko slavila s gotovo 20 razlike.

Početak utakmice nije govorio da bi Cibona mogla uopće do pobjede, a kamoli ovako uvjerljive. FMP je polovicom prve četvrtine imao već dvoznamenkastu prednost, Cibonina obrana bila je na sto muka i gosti su lakoćom realizirali svoje napade.

Nakon prve dionice vodili su gosti 28:23, previše koševa domaćin je dopustio, ali stvari su se promijenile u drugoj dionici.

Tu je FMP ušao u probleme i nakon što ga je Bowers doveo u vodstvo 35:27, uslijedilo je Cibonino vrijeme. Do odlaska na odmor Cibona je napravila 20:6 i preuzela kontrolu nad susretom.

U nastavku utakmice sve je bilo u znaku domaćina koji se odvojio na dvoznamenkastu prednost i rutinski odrađivao posao. FMP se pokušao vratiti, ali kada je Cibona pobjegla na gotovo 20 poena prednosti, sve je bilo jasno.

Cibonu su predvodili raspoloženi Bundović s 22 poena i pet skokova, Marić s 20 poena te Marko Ljubičić s deset poena, 11 asistencija i pet skokova.