Budućnost se mučila, ali na kraju ipak uvjerljivo slavila

Jan Šneler • nedjelja, 06.01.2019.

U 14. kolu ABA lige, podgorička Budućnost slavila je protiv Igokee, iako je u prvom dijelu bolja bila momčad iz Laktaša...

Premoćna pobjeda Budućnosti protiv Igokee u 14. kolu ABA lige ne ocrtava stanje na terenu tijekom svih 40 minuta. Momčad koju vodi Jasmin Repeša mučila se s Igokeom u prvom dijelu, ali je sjajnom predstavom u nastavku došla do pobjede.

Igokea je odlično otvorila prvu četvrtinu i imala čak devet koševa prednosti ispred Budućnosti. Odličan je bio šut gostiju u prvih 10 minuta, a također ne manje bitna je činjenica kako je Igokea napravila svega tri prekršaja i ostala van bonusa što joj je pomoglo u obrambenim zadacima. Prva dionica meča završila je prednošću 17:23 za goste.

U drugoj četvrtini, Budućnost se pokušavala brzo vratiti, čak je i imala seriju 13:5, no vrlo brzo opet Igokea radi lijepu seriju i odlazi na nekoliko poena prednosti. Na odmor se odlazi s rezultatom 43:46 što je sigurno bilo puno prihvatljivije domaćima s obzirom na to kako je kretala četvrtina.

Nakon pauze na teren je izašla daleko agresivnija i kvalitetnija Budućnost koja je vrlo brzo preokrenula stvar u svoju korist i otišla nekoliko puta na dvoznamenkastu prednost. Nije više bilo rješenja za goste koji su počeli sve više padati u igri i crnogorska momčad je sa 67:58 ušla u posljednju dionicu susreta.

U posljednjoj četvrtini, Budućnost je potvrdila bolju igru iz treće dionice i bez većih problema svladala Igokeu. Konačni rezultat bio je 96:70, a najbolji kod domaćih bio je Petar Popović s 14 koševa. Kod gostiju, Tomislav Zubčić i Danilo Anđušić postigli su po 17 koševa.