Vodeni sportovi

Splitski Jadran ostao bez prave šanse kod Olympiakosa

Petar Jenjić • srijeda, 09.01.2019.

Vaterpolisti splitskog Jadrana upisali su poraz u šestom kolu Lige prvaka na gostovanju kod Olympiakosa, grčka je momčad slavila rezultatom 13:7...

Krenulo je šesto kolo u vaterpolskoj Ligi prvaka, a po dobrom ga neće pamtiti splitski Jadran koji je na gostovanju kod Olympiakosa poražen rezultatom 13:7 te tako upisao peti poraz sezone.

Grčka je momčad bolje krenula u utakmicu te je nakon nešto više od dvije minute vodila s 3:0. Uspio je Jadran doći na pogodak minusa, ali domaćin je nakon prve četvrtine vodio s 5:3.

U drugoj je četvrtini rezultat bio 2:2 pa je Olympiakos na poluvrijeme otišao istom razlikom (7:5). Ipak, u sljedećih je osam minuta prelomio utakmicu u svoju korist. Primio je samo jedan pogodak, postigao tri i uoči zadnje dionice vodio s 10:6. Završne minute donijele su podebljanje prednosti domaćina i upisivanje uvjerljivije pobjede.

Olympiakos je predvodio Alexandros Gounas s pet golova, dok je Konstantinos Genidounias dodao četiri pogotka. Po dva su gola kod Jadrana postigli Ivan Domagoj Zović i Zvonimir Butić.