Split utrpao 18 trica protiv Sutjeske i upisao visoku pobjedu

Petar Jenjić • srijeda, 09.01.2019.

Košarkaši Splita bili su uvjerljivi u 15. kolu Druge ABA lige. Na Gripama su upisali visoku pobjedu protiv Sutjeske, susret je završio rezultatom 109:87...

Nakon dva uzastopna poraza Split se vratio na pobjednički kolosijek u Drugoj ABA ligi u kojoj je večeras, u sklopu 15. kola, gostovala Sutjeska. Crnogorska momčad bila je na nizu od četiri pobjede, imala je jednu više od Splita, međutim, Žuti su večeras uspjeli slaviti.

Nagovještaj dobre utakmice mogli smo vidjeti već u uvodnim minutama u kojima je domaćin stigao do vodstva od 12:2. Uspjeli su gosti doći do minus tri u završnici četvrtine (21:18), ali prvih deset minuta Žuti zaključuju s nešto ugodnijom prednošću (30:21).

Nerijetko je Split vodio dvoznamenkastom razlikom u drugoj četvrtini, ali Sutjeska je uspijevala ostati u priključku do kraja poluvremena (57:49). Ipak, treću je dionicu domaćin dobio s visokih 30:19, a u posljednjih deset minuta uspio sačuvati prednost. Posebno vrijedi izdvojiti čak 18 ubačenih trica domaće momčadi iz 30 pokušaja (60%).

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Pavle Marčinković s 29 koševa i deset skokova, dok je Tomislav Gabrić dodao 22 poena (trica 6/9) i pet skokova.

Nikola Pavlićević s 28 koševa i Radosav Spasojević s 22 koša bili su najbolji kod Sutjeske.