Coutinho spasio Barcelonu od težeg poraza, Sevilla efikasna kod Athletic Bilbaa

Jan Šneler • četvrtak, 10.01.2019.

Odigrane su i posljednje utakmice osmine finala španjolskog Kupa kralja. Barcelona je doživjela nezgodan poraz kod Levantea, premda može biti zadovoljna što ima šanse sve ispraviti u uzvratu na Camp Nou...

Ove sezone Barcelona i Real Madrid natječu se tko će više iznenaditi i šokirati vlastite navijače. Taman kada je Real dobro odigrao susret osmine finala, kiksala je Barcelona. Iako su Katalonci došli u rezervnom sastavu te će na Camp Nouu pružiti zasigurno bolju igru, poraz od Levantea nije beznačajan.

Početak nije mogao biti gori za goste. Već nakon 18 minuta igre, Levante je imao vodstvo 2:0. Prvi pogodak djelo je Ericka Cabacaa u četvrtoj minuti, dok je Borja Mayoral desetak minuta kasnije doveo svoju momčad u još veće vodstvo. Mogli su gosti brzo smanjiti, ali na golu je sjajan bio Aitor Fernandez Abarisketa koji je branio na najvišoj razini.

Levante je u nastavku imao nekoliko izglednijih prilika da potpuno potopi Barcelonu, ali domaći ih nisu uspjeli iskoristiti. Konačno, par minuta prije kraja, Philippe Coutinho preciznim udarcem s bijele točke smanjuje rezultat te znatno olakšava posao svojoj momčadi na uzvratu. Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić pošteđen je današnjeg ogleda te nije bio u zapisniku.

Athletic Bilbao je odigrao solidnu utakmicu protiv Seville, no na kraju je poražen teže nego što je objektivno zaslužio. Domaći su bili bolji u prvom dijelu, aktivniji i konstantniji, ali Sevilla je prva došla do vodstva. Već nakon šest minuta igre Nolito je zabio za 0:1. Athletic je pritisnuo, nastojao što ranije doći do pogotka, ali preciznosti nije bilo. U 41. minuti Aritz Aduriz je postigao gol koji je ipak poništen nakon konzultacije suca s VAR tehnologijom.

U nastavku susreta, domaći su krenuli bolje, imali odličnu priliku već na startu i onda konačno u 49. minuti preko Mikela San Josea došli do izjednačenja. Činilo se da će sad konačno stvari krenuti u korist Athletica, no već par minuta kasnije Andre Silva odličnim udarcem ponovno dovodi goste u vodstvo. Kad je sve krenulo nizbrdo, gosti su iskoristili priliku da još jednim pogotkom praktički osiguraju prolaz. To se dogodilo u 77. minuti kada je Wissam Ben Yedder pogodio za konačnih 1:3.

Iako je susret Betisa i Real Sociedada bio sadržajan i bogat prilikama, obje momčadi nisu pokazale značajnu razinu realizacije te je susret završio bez pobjednika i odlučivat će se o prolazu u sljedećem susretu.