SP 2019. - Skupina C, 3. kolo, 14.01.2019, 15:00 h
Tunis 36:30 Čile
Čile

Prvenstvo tek počelo za Tunižane, prvaci Afrike bolji od Čileanaca

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 14.01.2019.

Prejaki protivnici su iza Tunisa i u ostalim susretima u skupini igrat će protiv onih s kojima može u ravnopravnu borbu. U prvom takvom susretu svladao je Čile s 36:30...

U prva dva kola Svjetskog prvenstva rukometaši Tunisa sastali su se s favoritima skupine C i upisali dva uvjerljiva poraza od Norveške i Danske. Kako su uoči ovog susreta najavili, pravo natjecanje za njih je započelo upravo u trećem kolu kada su snage odmjerili s Čileom.

Južnoamerički sastav u njega je pak ušao s dva boda, ali i s dva potpuno suprotna dojma iz susreta s Danskom, odnosno Austrijom.

Izabranici Antonija Gerone od samog su starta pokazali dio svojih kvaliteta zbog kojih uostalom i jesu afrički prvaci te su već nakon 11 minuta igre vodili s pet razlike. Čileanci su do zraka došli tek krajem prvog dijela kada su zahvaljujući dvama pogocima Emila Feuchtmanna uspjeli smanjiti na 15:18 s kojima se ušlo u nastavak.

Iako je u nastavku prednost Tunižana varirala od +2 do +6, pobjeda niti u jednom trenutku, pa čak niti kada su se dvije minute prije kraja čileanski rukometaši približili na 30:32, nije došla pod znak upitnika. Mirno su susret zaključili s četiri nanizana zgoditka za ukupnih 36:30 i svoje prve bodove na Prvenstvu.

Sastavu Matea Garralde nisu tako, nakon vrlo slabog ulaska u susret, pomogli niti raspoloženi Erwin Feuchtmann i Rodrigo Salinas, a niti tri obrane više njihovih vratara.

Tunižane su pak do ove pobjede vodili Mosbah Sanai sa šest pogodaka te Mohamed Soussi i Marouan Chouiref koji su se u listu strijelaca upisivali sedam puta. U 48. minuti s terena je zbog ozljede iznesen vratar afričkog sastava Marouen Maggaiz te tek treba vidjeti hoće li on biti spreman za naredne okršaje.