SP 2019. - Skupina D, 3. kolo, 14.01.2019, 15:30 h
Mađarska
Mađarska 32:26 Katar

Iznimno efikasni Mađari upisali vrijednu pobjedu protiv Katara

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 14.01.2019.

Veliki posao napravila je Mađarska u trećem kolu skupine D Svjetskog prvenstva svladavši i Katar čime je napravila ogroman korak prema prolazu u sljedeću fazu. Mađari su slavili s 32:26...

Da je prvo kolo u kojem su podijelili bodove s južnoameričkim prvakom Argentinom samo iznimka, i da su nakon Švedske prvi kandidati za prolazak dalje iz svoje skupine D, rukometaši Mađarske pokazali su kroz susrete s Angolom te ovog ponedjeljka s Katarom.

Azijski prvak, bez obzira na svoj uvodni poraz, bio je, na papiru, teži ispit za Lekaija i društvo, no na samom terenu i nije se pokazalo tako. Balogh i Bodo samouvjereno su ušli u susret, u prve tri minute zajedničkim snagama postigli tri pogotke i na toj su prednosti mađarski rukometaši mogli bez većih muka grabiti prema konačnih 32:26.

S druge strane, izabranici Valera Rivere ispod svih očekivanja igraju na ovom Prvenstvu, osim što su izgubili od autsajdera skupine Angole, i protiv Mađarske nisu opravdali naslov kontinentalnog prvaka. Dobar dio prvog poluvremena, posebno u periodu od 19. do 24. minute svojim ih je pogocima na koliko toliko pristojnom zaostatku držao Wajdi Sinen.

Zadnji ozbiljni pokušaj da ugroze protivničku zalihu, koja je na poluvremenu iznosila pet pogodaka, Katarani su imali nakon šest minuta igre nastavka kada je u dvije minute tri ekspresna pogotka postigao Capote. Nakon te 38. minute Mađari su nastavili bez veće muke držati kontrolu nad rezultatom, igralo se uglavnom pogodak za pogodak, a konačnih +6 donio je Ancsin pola minute prije kraja.

89 posto uspješnosti šuta imali su mađarski rukometaši u ovom susretu. Njih čak ovu je utakmicu zaključilo sa stopostotnim učinkom, a iako je upisao jedan promašaj, najviše pogodaka u pobjedničkom sastavu postigao je Mate Leaki.

Po pet zgoditaka u dresu Katara postigli su Sinen i Frankis Marzo, no za razliku od stopostotnog Sinena koji je dvoboj završio ranije zbog tri skupljena isključenja, potonji je skupio čak devet promašaja.