SP 2019. - Skupina C, 3. kolo, 14.01.2019, 17:30 h
Norveška 34:24 Austrija
Austrija

Norvežani i treći put rutinski slavili, Austrija kratko pružala otpor

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 14.01.2019.

Očekivano je reprezentacija Norveške u trećem kolu Svjetskog rukometnog prvenstva upisala novo visoko slavlje. Ovoga puta nastradala je Austrija i to s ukupnih 34:24...

Treće uvjerljivo izdanje pokazala je reprezentacija Norveške u trećem kolu skupine C. Na drugoj strani terena stajala je Austrija, momčad koju je dva dana ranije porazila treći sastav Panameričkog prvenstva.

Početnih 12 minuta trajala je večeras igra pogodak za pogodak da bi u drugom dijelu prvog poluvremena skandinavski sastav s nekoliko mini-serija uspio dogurati do +3 na poluvremenu.

Nakon što je susret sa Saudijskom Arabijom odgledao s klupe, vidno željan igre bio je Sander Sagosen i upravo su njemu pripale uvodne minute. Trima ranim pogocima do odlaska na odmor dodao je još dva, a ukupno se u listu strijelaca upisao osam puta.

S druge strane, bilo je vidljivo kako Austrijanci neće moći izdržati ritam s početka susreta i od 18. minute na dalje bili su u slobodnom padu. Iskoristila je to Norveška na samom startu nastavka, toj 3:0 seriji priključila je identičnu nekoliko minuta kasnije i u 41. minuti povela s 23:16.

Sagosen je tada glavnu ulogu prepustio kapetanu Myrholu i Eivindu Tangenu i u konačnici je izabrana vrsta Christiana Bergea slavila s 34:24. Najbolji period imala je Austrija pred sam kraj dvoboja kada su Živković, Weber i Herburger kreirali jedinu pravu seriju svog sastava.

Odličan je u ovoj pobjedi bio i Magnus Jondal sa sedam pogodaka i tek jednim promašajem dok je vratar Christensen upisao 11 obrana. Na drugoj strani najbolji je bio Janko Božović s učinkom 7/10.