SP 2019. - Skupina D, 3. kolo, 14.01.2019, 18:00 h
Argentina
Argentina 20:22 Egipat
Egipat

Potpuna ludnica u skupini D: Egipćani se pobjedom protiv Argentine vratili u igru za prolaz

Branimir Korać • ponedjeljak, 14.01.2019.

Do posljednjeg kola bit će dramatično i neizvjesno u skupini D. Mađarska i Švedska idu prema prva dva mjesta, ali borba za treće mjesto očito će biti žestoka što pokazuje i pobjeda Egipta protiv Argentine...

Egipćani nisu imali pravo na novi gubitak bodova jer bi ih on praktički izbacio iz igre za prolaz, a Argentina je imala "bonus bod" protiv Mađarske i ovdje je tražila dva boda s kojima bi se približila drugoj fazi natjecanja. Međutim do tih bodova nije došla, u tvrdoj utakmici Egipćani su odnijeli pobjedu 22:20.

Odluka je pala u zadnjih pet minuta kada su Egipćani realizirali svoje napade, Argentinci nisu i serijom 4:1 Egipat je otišao do pobjede i dva boda koji potpuno kompliciraju situaciju u skupini. Čak tri reprezentacije sada imaju po dva boda i Argentina jedan.

Igralo se od početka obostrano čvrsto, s dosta prekida i sjeckanja igre, ali takav meč otprilike se i očekivao. Egipat je dosta loše otvorio utakmicu i nakon vodećeg pogotka u prvoj minuti, čekao je sve do desete minute do svog sljedećeg gola. Međutim niti Argentina nije briljirala te se nije uspjela posebno odvojiti i imala je nakon deset minuta igre vodstvo 2:1.

Igralo se na mahove, uslijedila je serija Egipta, pa je uzvratila Argentina i nakon egipatskih 3:0, Argentina je napravila 5:1 i u 23. minuti vodila s najviših 7:5. Do kraja prvog dijela Egipćani su smanjili i na odmor se otišlo s 9:8 za Argentinu.

U drugi dio Egipćani odlično ulaze i rade seriju 4:0 te preuzimaju kontrolu nad rezultatom. Međutim nedostajalo im je konstantnosti, Argentina je to iskoristila i vratila se u utakmicu te čak u nekoliko navrata uspjela je i povesti s golom razlike.

U 52. minuti Cadenasovi izabranici vodili su 19:18, Egipat je okrenuo rezultat preko Yahije Omara i Alija Zeinelabedina da bi tri minute prije kraja Federico Vieyra poravnao na 20:20. Bio je to ujedno i posljednji pogodak Argentine na susretu, nakon toga Mohammad Sanad potvrđuje status igrača utakmice s dva pogotka za 22:20 i pobjedu Egipta.

Egipćani su slavili iako im je prvi vratar Karim Hendawy bio neraspoložen, no pomoć je pružio u važnim trenucima Mohamed Eltayar koji je ušao u zadnjih deset minuta i odlično odradio završnicu uz tri skinuta zicera.

Mohammad Sanad postigao je sedam golova, a Ali Zeinelabedin dodao je pet golova. Kod poraženih Matias Schulz skupio je 11 obrana dok je Federico Fernandez zabio pet golova.