SP 2019. - Skupina A, 3. kolo, 14.01.2019, 20:30 h
Francuska
Francuska 34:23 Koreja

Francuzi se poigravali u prvom dijelu pa riješili pitanje pobjednika u nastavku

Branimir Korać • ponedjeljak, 14.01.2019.

U posljednjem susretu trećeg kola skupine A Francuska je igrala protiv Koreje i upisala visoku pobjedu 34:23. U drugom dijelu Francuzi su zaigrali ozbiljnije i u tom razdoblju pregazili Koreju i lako slavili...

Korejci će se dugo sjećati sjajnog prvog poluvremena protiv Francuske u kojem su odigrali jako dobro, hrabro i bili ravnopravni Francuzima. Kao da Francuska nije ozbiljno shvatila protivnika, posebno nakon što je stekla prednost u početku susreta, dozvolila je u nastavku Koreji smanjenje zaostatka i potpuno hvatanje priključka. No drugo poluvrijeme ipak je bilo realnije, tu se osjetila razlika u kvaliteti i Francuska je visoko slavila.

Punih pet minuta čekalo se na prvi pogodak da bi do sredine prvog poluvremena Francuska stigla do vodstva 7:3. Očekivalo se da će se brzo i lako potpuno odvojiti, ali Koreja se rastrčala, jednostavno je sve ulazilo i vrlo brzo uhvatila je priključak.

Nakon tri uzastopna gola Dongmyunga Kima Koreja je poravnala na 10:10 u 22. minuti i uz podršku s tribina do kraja prvog djela igrala kao u transu i nije dopustila Francuskoj da potpuno prelomi utakmicu.

Sve što su Francuzi napravili u tom dijelu je odvajanje na dva razlike, ali na odmor se ipak otišlo sa 17:16 nakon krasnog gola Kanga na kraju prvog dijela.

U prvih desetak minuta drugog dijela Koreja je još držala priključak i 20 minuta prije kraja zaostajala je samo 21:20. Međutim onda kreću Francuzi, rade seriju 7:0, ostavljaju Koreju 13 minuta bez gola i zaključuju priču. Simpatični Azijci do kraja susreta postigli su još samo tri gola, Francuska je pobjegla na dvoznamenkastu razliku i slavila s 34:23.

U konačnici kod Francuske Nedim Remili zabio je sedam golova, a Kentin Mahe šest. Kod Koreje Tan Kang zabio je sedam golova, a Dongmyung Kim jedan manje.