SP 2019. - Skupina A, 4. kolo, 15.01.2019, 20:30 h
Njemačka 25:25 Francuska
Francuska

Timothey N'Guessan u zadnjoj sekundi donio bod Francuskoj!

Branimir Korać • utorak, 15.01.2019.

Njemačka je imala pobjedu u rukama, Fabian Böhm prvo je izgubio loptu 25 sekundi prije kraja pa je tri sekunde prije kraja isključen, a Timothey N'Guessan zabio je u zadnjoj sekundi za konačnih 25:25.

NJEMAČKA - FRANCUSKA 25:25 (12:10)

Svjetsko prvenstvo

Skupina A, četvrto kolo

Njemačka: Andreas Wolff (9 obrana), Silvio Heinevetter (1 obrana), Uwe Gensheimer 4(1), Finn Lemke, Patrick Wiencek, Fabian Wiede 4, Hendrik Pekeler 3, Steffen Weinhold, Martin Strobel 4, Steffen Fäth 1, Patrick Groetzki 3, Franz Semper, Mattias Musche, Fabian Bohm 2, Jannick Kohlbacher 2, Paul Drux 2

Francuska: Vincent Gerard (6 obrana), Cyril Dumoulin (2 obrana), Nedim Remili 3, Romain Lagarde 1, Dika Mem 2, Kentin Mahe 9(4), Mathieu Grebille 2, Timothey N'Guessan 1, Luc Abalo 1, Cedric Sorhaindo, Michael Guigou 1, Luka Karabatić 1, Ludovic Fabregas 3, Nicolas Claire, Adrien Dipanda, Valentin Porte 1

Sedmerci: Njemačka 1/2 (Gensheimer 1/2), Francuska 4/4 (Mahe 4/4)

Isključenja: Njemačka 10 minuta (Drux, Kohlbacher, Lemke, Weinhold, Böhm), Francuska 12 minuta (Fabregas 2, Mem 2, Dipanda 2)

Kretanje rezultata: 1:0 Kohlbacher, 2:0 Fäth, 2:1 Guigou, 3:1 Gensheimer, 3:2 Mahe, 3:3 Fabregas, 4:3 Gensheimer (7m), 4:4 Remili, 4:5 Abalo, 5:5 Groetzki, 6:5 Gensheimer, 7:5 Wiede, 7:6 Mahe, 8:6 Wiede, 8:7 Remili, 9:7 Groetzki, 10:7 Strobel, 10:8 Fabregas, 11:8 Pekeler, 11:9 Fabregas, 12:9 Strobel, 12:10 Porte

Drugo poluvrijeme: 12:11 Grebille, 13:11 Groetzki, 13:12 Mahe, 13:13 Lagarde, 14:13 Pekeler, 14:14 Grebille, 14:15 Mahe (7m), 15:15 Strobel, 15:16 Mem, 16:16 Strobel, 16:17 Mahe (7m), 17:17 Böhm, 18:17 Pekeler, 18:18 Mahe, 19:18 Drux, 19:19 Mahe, 20:19 Wiede, 20:20 Remili, 21:20 Drux, 22:20 Gensheimer, 22:21 Mahe (7m), 23:21 Bohm, 23:22 Karabatić, 24:22 Kohlbacher, 24:23 Mem, 25:23 Wiede, 25:24 Mahe (7m), 25:25 N'Guessan

Napokon smo dočekali veliku utakmicu između elitnih reprezentacija i dobili smo sjajan dvoboj. Njemačka i Francuska možda nisu odigrali dvoboj najviše moguće kvalitete, ali su u svakom slučaju ponudili pravu dramu koja je okončana remijem 25:25 i golom Timotheya N'Guessana u posljednjoj sekundi susreta.

Nijemci mogu biti nesretni, ljuti i što sve ne jer će u drugu fazu nositi bod manje, a mogli su i trebali sva četiri. Međutim nisu odradili dobar posao u zadnjem napadu, vodili su 25:24, Fabian Böhm tražio je Gensheimera na krilu, ali loše je bacio loptu i Francuska je dobila zadnji napad 25 sekundi prije kraja. Böhm tri sekunde prije kraja radi prekršaj i zarađuje isključenje, a Francuzi iz deveterca pronalaze N'Guessana koji se diže i gađa suprotni kut za konačnih 25:25.

Bio je to svih 60 minuta zanimljiv i neizvjestan dvoboj, a Njemačka je češće bila u vodstvu. Francuska je u drugom poluvremenu uspjela u jednom razdoblju preuzeti kontrolu nad dvobojem, no sredinom poluvremena Njemačka je vratila prednost na svoju stranu i do završnice su Francuzi bili ti koji su hvatali zaostatak.

Nakon što je neraspoloženi Heinevetter vraćen na klupu, a na parket ponovno poslan Wolff, odmah je deset minuta prije kraja upisao obranu, uskoro je Njemačka otišla na 22:20 i nadalje održavala vodstvo od gola-dva prednosti.

Francuski povratak krenuo je obranom Gerarda koji je skinuo čisti zicer Wiedeu i Francuska je krenula po poravnanje. Napad je bio dugačak i kaotičan, njemačka obrana sjajno se kretala i na kraju N'Guessan radi faul u napadu minutu prije kraja. Novi napad za Njemačku, međutim završava na opisani način izgubljenom loptom, a N'Guessan od potencijalnog tragičara prelazi u junaka zabivši svoj prvi gol u najboljem mogućem trenutku.

Inače, za igrača utakmice izabran je Fabian Wiede, igrač berlinskog Füchsea, strijelac četiri pogotka ispred Kentina Mahea koji je na drugoj strani zabio "samo" - devet.

Ovaj remi znači vrlo vjerojatno kako će Francuska i Njemačka u drugi krug nositi tri boda, ako se ne dogodi čudo i Rusija završi ispred Brazila. U tom slučaju Njemačka bi nosila samo dva, a Francuzi i Rusi ovisno o međusobnom dvoboju. No to je nerealnija opcija.

Tijek susreta

:

25:25 - N'Guessan u zadnjoj sekundi zabija za remi!!!

25 sekundi do kraja - Njemačka prosipa napad (Bohm), Francuska ima 25 sekundi za remi.

59. minuta - N'Guessan radi faul u napadu, Njemačka ima meč loptu.

58. minuta - Krasna obrana Gerarda, zaustavio je Wiedea na čistom ziceru, 25:24.

25:23 - Pukla je francuska obrana, Wiede ostaje sam

57. minuta - Dipanda udarac u glavu Druxa i drugo isključenje za igrača St. Raphaela.

24:23 - Krasan gol Mema.

24:22 - Održava Njemačka prednost, ostavljen na crti Kohlbacher.

23:22 - Veliku bitku vodi Karabatić na crti, teško ga je čuvati, ovaj put zabija.

23:21 - Böhm za ostanak na plus dva

22:20 - Gensheimer i Njemačka je na plus dva

52. minuta - Drugo isključenje za Fabregasa, Njemačka ima napad za odvajanje

21:20 - Drux održava Njemačku u vodstvu

51. minuta - Vratio se Wolff i odmah upisao obranu, Francuska je imala napad za vodstvo.

20:20 - Ide Heinevetter na klupu, ništa nije napravio, Remili je zabio.

20:19 - Drže Nijemci prednost, Wiede

19:19 - Daleko najraspoloženiji večeras, Kentin Mahe, visoko se diže i šalje u suprotni donji kut

19:18 - Drux s igračem manje zabija uz dosta sreće.

18:18 - Mahe iz prodora.

45. minuta - Francuska s igračem više, Weinhold nije mogao zadržati Karabatića.

18:17 - Francuska bez vratara, Njemačka to koristi i vodi golom Pekelera.

42. minuta - Glupo isključenje Mema u kontri protiv Gensheimera i onda odmah i isključenje Dipande, ali Njemačka ne zabija s dva igrača više.

17:17 - Drži se Njemačka, Böhm zabija za novo poravnanje.

16:17 - Mahe sa sedam metara, Heinevetter se skoro potrgao pokušavši obraniti, lijepo ga je Mahe prevario.

16:16 - Strobel prvo njemačko ime u drugom dijelu.

15:16 - Na rubu pasivnog napada Mem krasno pogađa.

15:15 - Strobel lijepo izvana vraća Njemalčku u egal

14:14 - U prvom poluvremenu dosta muke s realizacijom, ali zato u nastavku sasvim drugačija priča.

13:13 - Evo Francuza, Lagarde poravnao, a Porte izborio isključenje Lemkea

13:11 - Groetzki odmah uzvraća na sličan način.

12:11 - Kreće golom Francuska, s krila zabija Grebille

Počelo je drugo poluvrijeme.

12:10 - Poluvrijeme 12:10, u posljednjoj sekundi Porte zabija za minus dva na odmoru.

11:9 - Fabregas zasad najsigurniji realizator kod Francuske, ali Strobel zabija

11:8 - Pekeler iz teške pozicije.

10:8 - Kohlbacher isključen nakon prekršaja nad Fabregasom koji svejedno zabija.

10:7 - Krasna varka Strobela i sjajan gol, prije toga Francuzi kompliciraju u napadu i gube loptu. Prvi put plus tri.

9:7 - Groetzki lijep gol u prvi kut Dumoulinovog gola.

8:7 - Pukla je njemačka obrana, Remili ostao sam na šest metara.

8:6 - Dva vezana gola Wiedea iz Füchsea, oba nezadrživa.

7:6 - Mahe bomba.

7:5 - I umjesto da je Francuska otišla na dva razlike, Abalo s nekoliko pogrešaka pomogao da se sve okrene i Njemačka dođe na plus dva.

5:5 - Abalo nije iskoristio konru pa slijedi kazna na drugoj strani, zabija Groetzki.

4:5 - Prvo vodstvo Francuske, Abalo, devet golova ukupno, a već je 20. minuta

4:4 - Remili sretno + Drux isključenje

4:3 - Novi sedmerac i ponovno Gensheimer, ali ovaj put zabija.

14. minuta - Isključen je Mem, Nijemci gube loptu s igračem više

14. minuta - Sedmerac je bio za Njemačku, ali Gerard brani Gensheimeru

3:3 - Francuska se vratila, Fabregas lako realizira s crte.

3:2 - Mahe silovito s poda.

3:1 - Gensheimer, prije toga Wolff krasno skinuo Memu s krila.

2:1 - Guigou iz kontre nakon pogreške Groetzkog.

7. minuta - Francuska i dalje bez gola, Wolff je sjajno ušao u utakmicu što je loša vijest za Dinarta.

2:0 - Fäth dolazi iza bloka, krasno se diže i neobranjivo pogađa.

3. minuta - Diže se Mem i gađa gredu, Njemačka odmah može na plus dva.

1:0 - Odmah s igračem manje Kohlbacher zabija za vodstvo

1. minuta - Odmah isključenje Fabregasa, prestrogo.

1. minuta - Počeo je prvi veliki susret ovog SP-a, Njemačka ima prvi napad.