SP 2019. - Skupina A, 4. kolo, 15.01.2019, 18:00 h
Koreja 29:31 Srbija
Srbija

Srbija teškom mukom slomila otpor Koreje, Azijci 50 minuta bili bliži pobjedi

Branimir Korać • utorak, 15.01.2019.

Rukometaši Srbije zadržali su one male šanse za prolaz u sljedeću fazu natjecanja. Protivnik je bila Koreja koja je odigrala jako dobru utakmicu, ali u završnici je ostala bez snage i Srbija je napravila preokret...

Srbija je zadržala male šanse za prolaz dalje svladavši Koreju 31:29, ali šanse su doslovno male. U svakom slučaju u zadnjem kolu mora svladati Njemačku, a ako Francuzi večeras svladaju Nijemce i još ih dobije i Srbija, domaćin neće u drugi krug. Postoji opcija i da večeras Njemačka osigura prolaz, a Srbija svejedno prođe kao treća, ali za to treba pobjedu protiv Njemačke i poraze Rusije od Francuske te Brazila od Koreje.

Koreja nema nikakvih šansi za prolaz, ali još jednom je ostavila dobar dojam. Igrala je dobro, borila se i vodila sve do zadnjih deset minuta kada se ispuhala i upisala poraz. Srbija je iskoristila pogreške, znala ih je kazniti i slaviti 31:29.

Koreja je jako dobro otvorila utakmicu i povela 5:2, Srbija je u tim trenucima izgledala dosta loše i jedini način na koji je mogla do gola bilo je s krila preko Radivojevića ili iz brze tranzicije preko istog igrača. Nakon tog lošeg ulaska u utakmicu uspjela je za samo tri minute napraviti seriju 4:0, povesti 6:5, a Radivojević je bio autor četiri gola i, zanimljivo, tu stao. Do kraja susreta samo je nizao promašaje.

Nije Srbija dugo bila u vodstvu, zadnje je imala kod 8:7 nakon čega Koreja radi 3:0 i preuzima vodstvo. Imala je prednost i na odmoru te u istom ritmu nastavila u drugom dijelu.

Sve do 50. minute održavala je prednost, no tada je i zadnji put vodila, Srbija je vrlo brzo napravila seriju 4:0 i do kraja susreta više nije imala problema. Smanjila je Koreja na dva razlike, ali nije napravila i više od toga.

Završilo je 31:29 za Srbiju koju su predvodili Vukašin Vorkapić sa sedam golova i stopostotnom realizacijom dok je Nemanja Ilić dodao pet golova. Prvo ime susreta ipak je bio Jeongu Kang s 12 golova, a po pet su dodali Dong-Hyun Jang i Dongmyung Kim.