Glavna runda, skupina I, 1. kolo, 19.01.2019, 18:00 h
Francuska
Francuska 33:30 Španjolska
Španjolska

Francuska izdominirala i zaslužila pobjedu protiv Španjolske, Riberini izabranici u teškoj poziciji

Branimir Korać • subota, 19.01.2019.

Fantastičan dvoboj čekao nas je već na otvaranju glavne faze Svjetskog prvenstva. U prvom susretu u Kölnu Francuska je igrala protiv Španjolske, a u dvoboju svjetskog i europskog prvaka bolji je bio svjetski...

FRANCUSKA - ŠPANJOLSKA 33:30 (17:15)

Svjetsko prvenstvo

Skupina 1, prvo kolo

Francuska: Vincent Gerard (11 obrana), Cyril Dumoulin (2 obrana), Nedim Remili 1, Romain Lagarde, Melvyn Richardson 4, Dika Mem 6, Nikola Karabatić 1, Kentin Mahe 4(2), Mathieu Grebille 2, Timothey N'Guessan 2, Luc Abalo 2, Michael Guigou 4(3), Luka Karabatić, Ludovic Fabregas 6, Adrien Dipanda, Valentin Porte

Španjolska: Arpad Šterbik (11 obrana), Gonzalo Perez de Vargas (1 obrana), Eduard Gurbindo 1, Angel Fernandez, Raul Entrerrios 5, Alex Dujšebajev 3, Daniel Sarmiento 4, Julen Aguinagalde 1, Joan Canellas, Viran Morros, Aleix Gomez, Aitor Arino 1, Gedeon Guardiola 1, Iosu Goni, Ferran Sole 11(3), Adrian Figueras 3(1)

Sedmerci: Francuska 5/6 (Guigou 3/4, Mahe 2/2), Španjolska 4/5 (Sole 3/4, Figueras 1/1)

Isključenja: Francuska 8 minuta (Mem, L.Karabatić 2, N.Karabatić), Španjolska 8 minuta (Guardiola, Morros 2, Ribera)

Kretanje rezultata: 1:0 Guigou (7m), 2:0 Guigou (7m), 2:1 Entrerrios, 3:1 Mem, 3:2 Sole, 4:2 Mahe, 5:2 Karabatić, 5:3 Sole (7m), 6:3 Fabregas, 6:4 Entrerrios, 7:4 Fabregas, 7:5 Sole (7m), 7:6 Gurbindo, 8:6 Remili, 8:7 Sole, 9:7 Fabregas, 9:8 Sole, 10:8 N'Guessan, 10:9 Aguinagalde, 11:9 Fabregas, 11:10 Sole, 12:10 Mahe, 13:10 Remili, 13:11 Entrerrios, 13:12 Sole, 14:12 N'Guessan, 15:12 Mahe (7m), 16:12 Guigou (7m), 17:12 Fabregas, 17:13 Sole (7m), 17:14 Dujšebaev, 17:15 Sole

Drugo poluvrijeme: 18:15 Abalo, 18:16 Figueras, 18:17 Guardiola, 18:18 Sole, 19:18 Mem, 20:18 Abalo, 21:18 Guigou, 22:18 Fabregas, 22:19 Sole, 23:19 Mem, 24:19 Mem, 24:20 Dujšebaev, 25:20 Richardson, 26:20 Mem, 26:21 Entrerrios, 26:22 Dujšebaev, 26:23 Figueras, 27:23 Richardson, 28:23 Richardson, 28:24 Arino, 29:24 Richardson, 29:25 Sarmiento, 30:25 Mem, 30:26 Sarmiento, 31:26 Grebille, 31:27 Sarmiento, 31:28 Sarmiento, 32:28 Mahe (7m), 32:29 Figueras (7m), 32:30 Entrerrios, 33:30 Grebille

Francuska i Španjolska u velikom dvoboju glavne runde Svjetskog prvenstva ujedno su tražili dva boda za približavanje polufinala. Poraz je u svakom slučaju značajno udaljavao i jedne i druge od polufinala, više Španjolce nego Francuze, a upravo se to i dogodilo. Francuska je bila bolja s 33:30, mogla je i uvjerljivije slaviti, ali isto tako mogla je i Španjolska zakomplicirati susret.

Ključni trenuci dogodili su se u razdoblju od 35. do 38. minute kada je Španjolska uspjela poravnati na 18:18 nakon što je cijelu utakmicu bila u zaostatku, ali izbornik Ribera onda se odlučuje na igru bez vratara što bi bilo u redu da na vratima u to vrijeme nije bio Arpad Šterbik koji je vjerojatno posljednji s kojim bi se trebalo tako igrati. Naravno, Francuzi su to kaznili, napravili brzu seriju golova i pobjegli na četiri razlike.

Španjolska se do kraja susreta nije uspjela oporaviti i sve što je uspjela bilo je smanjiti zaostatak, ali Francuzi su to rutinski odradili do kraja i završili posao.

I u prvom poluvremenu Francuska je bila bolji protivnik. Vrlo brzo došla je do dva gola razlike i održavala vodstvo. Obrane u prvom dijelu nisu bile na očekivanoj razini, Španjolci nisu imali niti podršku vratara jer je Perez de Vargas jako loše ušao u utakmicu i tek u nastavku susreta obrana je dobila pomoć u Šterbiku.

Šterbik je na kraju skupio 11 obrana, briljirao je, ali jednostavno nije imao dovoljnu podršku suigrača. Dosta lopti koje je obranio završile su u rukama Francuza, ali i kada je Španjolska uspjela smanjiti zaostatak zahvaljujući njegovim obranama, Francuska je pronalazila odgovor kako se odvojiti.

Na poluvremenu je bilo još prihvatljivih 17:15 za Francusku koja je šlampavo odradila završnicu i primila tri gola u nizu, nije imala nikakvo rješenje za Solea koji je imao učinak 9/9, ali napadački mu se nitko nije priključio.

U drugom dijelu uslijedilo je to poravnanje Španjolaca i onda novi bijeg Francuza koji su dalje dominirali i bili bolji protivnici.

Tek u završnici Španjolska se uspjela vratiti i smanjiti na minus dva preko Entrerriosa, imala je napad i za minus jedna, ali Dumoulin je obranio i Francuzi bilježe važnu pobjedu dok Španjolska ulazi u ogromne probleme.

Tijek susreta

60. minuta - 15 sekundi do ktaja, Dumoulin brani, Grebille zabija za konačnih 33:30.

32:30 - Dovoljno je da Šterbik spoji obranu dvije i Španjolci dobiju priliku. Fabregas sada gađa gredu, Španjolska ima napad za minus jedan, ali brani Dumoulin

32:28 - Mahe iz sedmerca

31:28 - Sarmiento dobro igra u nastavku susreta

31:26 - Grebille, Španjolci u drugom dijelu rade pritisak na suce, ali nemaju razloga, igra se obostrano čvrsto, eventualni propust je neisključivanje Gerarda

53. minuta - Riberi dvije minute, ali pretjeruju Španjolci

30:25 - Lakoćom prolaze Francuzi, što god zamisle, to i naprave

29:25 - Sarmiento, ali Francuska je bolja i lakoćom to drži.

29:24 - Richardson briljira

28:24 - Arino

27:23 - Melvyn Richardson pokazuje zašto je igrač budućnosti.

26:21 - Entrerrios smanjuje, prednost Francuske i dalje ogromna

26:20 - Dva brza gola i Španjolska je sve više u ponoru.

24:20 - Dujšebaev smanjuje.

24:19 - Razigrao se Dika Mem, Francuska je na plus pet, 6:1 Francuza.

42. minuta - Nikola Karabatić isključen, ali Sole promašuje sedmerac, greda

41. minuta - Gerard skida kontru Arinu

23:19 - Toliko se namučiš da se vratiš u utakmicu i onda sve ispočetka

22:18 - Fabregas, nevjerojatno je da je Ribera uporno bez obzira na igrača manje forsirao vraćanje Šterbika na klupu i Francuzi su to znali kazniti.

21:18 - Još jedan na prazan gol, Guigou

20:18 - Abalo na prazan gol, ne mogu Španjolci forsirati igru bez vratara sa Šterbikom na golu, Ribera to uporno radi.

19:18 - Mem odmah s igračem više vraća Francusku u plus.

35. minuta - Morrosu dvije minute, drugo isključenje

18:18 - Evo Španjolaca, Šterbik počeo braniti i odmah se vratili

18:16 - Figueras

18:15 - Abalo na prazan gol, izgubljena lopta Sarmienta.

Počelo je drugo poluvrijeme.

30. minuta - Poluvrijeme 17:15, Španjolci su smanjili zahvaljujući glupom isključenju Karabatića, ponešto obrana skupio je i Šterbik, a na kraju poluvremena prazan gol promašio je Remili.

29. minuta - Začuđeni Morros dvije minute

17:15 - Nevjerojatno poluvrijeme Solea, 9/9

17:14 - Luka Karabatić glupo zarađeno drugo isključenje, Sole zabija iz sedmerca pa Šterbik brani i Dujšebaev zabija za 17:14

17:12 - Pad Španjolaca, loše reakcije u napadu, a vratari ne mogu ništa obraniti

16:12 - Guigou sa sedam metara, prvi put Francuska na plus četiri.

15:12 - Mahe sa sedam metara, Šterbik je bio blizu. Na drugoj strani brani Gerard

22. minuta - Igrač više za Španjolsku, vani je Luka Karabatić.

14:12 - Španjolski vratari nisu došli na utakmicu.

13:12 - Pa deset sekundi kasnije i sedmi gol Solea.

13:11 - Entrerrios

13:10 - Krasan cepelin Guigoua za Remilija.

12.10 - Festival golova se nastavlja, Sole ih ima već čak šest na polovici prvog poluvremena.

11:9 - Morat će se Španjolci nekoliko puta obraniti ako misle uhvatiti Francusku, ovakav ritam odgovara Francuzima

10:9 - Aguinagalde, niti Dinart, a niti Ribera neće biti ponosni na obrane

10:8 - N'Guessan, nitko se ne može obraniti

9:8 - Sole s pet golova drži Španjolsku

9:7 - Igra se brzo i s puno pogodaka, Francuska drži vodstvo.

7:6 - Približili su se Španjolci golom Gurbinda

13. minuta - Mem radi faul i zaustavlja kontu, ali mora na hlađenje

7:5 - Sole iz sedmerca.

7:4 - Fabregas rutinski, bolja Francuska.

11. minuta - Guardiola isključen, Španjolci skaču, ali nisu u pravu.

6:4 - Entrerrios, samo dva Španjolca zabijaju

6:3 - Fabregas nezadrživ na crti, Francuska opet na plus tri.

5:3 - Iz sedmerca Sole

8. minuta - Perez de Vargas skida kontru Guigouu

5:2 - Karabatićev prvi gol na Prvenstvu, iz prodora nezadrživo.

4:2 - Mahe lijep gol

3:2 - Sole iz kontre, Francuska je imala šansu za 4:1, ali lopta je izgubljena.

3:1 - Mem odmah uzvraća

2:1 - U petoj minuti prvi gol iz igre.

2:0 - Guigou bolji i od Šterbika.

4. minuta - još jedan sedmerac, obrana iz prostora.

1:0 - Guigou je precizan sa sedam metara.

1. minuta - Odmah sedmerac nakon oštrog zaustavljanja Karabatića.

1. minuta - Počeo je susret u Kölnu!