Glavna runda, skupina I, 1. kolo, 19.01.2019, 20:30 h
Njemačka 24:19 Island
Island

Njemačka ipak prejaka za Island, dojam i dalje nije briljantan

Branimir Korać • subota, 19.01.2019.

U drugom susretu skupine I Svjetskog prvenstva u Njemačkoj i Danskoj sastali su se domaćin Njemačka i Island. Islanđani su u glavnu rundu ušli bez bodova i na tom učinku su i ostali nakon poraza 24:19...

NJEMAČKA - ISLAND 24:19 (14:10)

Svjetsko prvenstvo

Skupina 1, prvo kolo

Njemačka: Andreas Wolff (12 obrana), Silvio Heinevetter, Uwe Gensheimer 5(2), Finn Lemke, Patrick Wiencek 2, Fabian Wiede, Hendrik Pekeler 2, Steffen Weinhold, Martin Strobel 2, Steffen Fäth 6, Patrick Groetzki 1, Kai Häfner 2, Matthias Musche, Fabian Böhm, Jannik Kohlbacher, Paul Drux 4

Island: Bjorgvin Gustavsson (8 obrana), Agust Bjorgvinsson, Aron Palmarsson 3, Bjarki Sigurmannsson, Ymir Gislason 1, Olafur Gudmundsson 3, Omar Magnusson, Daniel Ingason, Arnor Gunnarsson 6(2), Gisli Kristjansson 1, Arnar Arnarsson 2, Sigvaldi Gudjundsson 2, Olafur Gustafsson, Elvar Jonsson, Teitur Einarsson, Bjarki mar Elisson 1

Sedmerci: Njemačka 2/2 (Gensheimer 2/2), Island 2/4 (Gunnarsson 2/3, Sigurmannsson 0/1)

Isključenja: Njemačka 6 minuta (Wiede, Wiencek, Pekeler), Island 8 minuta (Jonsson, Gustafsson, Arnarsson, Gudmundsson)

Kretanje rezultata: 1:0 Strobel, 1:1 Elisson, 2:1 Fäth, 3:1 Gensheimer, 3:2 Gunnarsson, 4:2 Pekeler, 5:2 Fäth, 5:3 Gunnarsson, 5:4 Palmarsson, 5:5 Gunnarsson, 5:6 Palmarsson, 6:6 Wiencek, 6:7 Kristjansson, 7:7 Strobel, 8:7 Gensheimer, 8:8 Palmarsson, 9:8 Fäth, 9:9 Gudmundsson, 10:9 Gensheimer (7m), 11:9 Groetzki, 12:9 Gensheimer, 13:9 Fäth, 13:10 Gislason, 14:10 Pekeler

Drugo poluvrijeme: 14:11 Gunnarsson (7m), 15:11 Gensheimer (7m), 16:11 Drux, 16:12 Gunnarsson (7m), 16:13 Arnarsson, 16:14 Gudmundsson, 17:14 Drux, 17:15 Gunnarsson, 18:15 Wiencek, 18:16 Gudmundsson, 19:16 Fäth, 20:16 Fäth, 20:17 Arnarsson, 21:17 Häfner, 22:17 Drux, 23:17 Drux, 23:18 Gudjonsson, 23:19 Gudjonsson, 24:19 Häfner

Njemačka nije imala velikih problema protiv borbenog Islanda, ali ipak kvalitetom deficitarnog. Mlada islandska momčad tek će u budućnosti biti vrlo opasna, no ovdje je Njemačka ipak prejaka iako je za pobjedu potrošila podosta energije. Dojam nije bajan, nije to bila vrhunska predstava od strane domaćina, ali pobjeda je upisana i to je najvažnije za domaćina.

Islanđani su igrali jako dobro u prvih 20-ak minuta, imali su i u drugom poluvremenu razdoblje kvalitetne igre, ali Njemačka je ipak na krilima Andreasa Wolffa pronašla način kako se odvojiti i krenuti prema pobjedi.

Na početku susreta Njemačka je izgledala dobro i na krilima one početne euforije s tribina uspjela je stvoriti razliku i odvojiti se na 5:2, ali onda je uslijedilo slabije razdoblje popraćeno i isključenjima Wiedea i Wienceka što je Island iskoristio i napravio preokret na 6:5.

Sve do 9:9 Islanđani su držali priključak da bi nakon toga Njemačka napravila seriju 4:0, pobjegla neposredno uoči odlaska na odmor i na poluvremenu imala 14:10.

U prvom dijelu još nije bilo nekog velikog doprinosa Wolffa koji je tek u posljednjim trenucima dvostrukom obranom pokazao da je na parketu.

Desetak minuta u drugom dijelu trebalo je Islandu da smanji zaostatak na samo minus dva, ali nakon što Wolff skida sedmerac vrlo dobrom Arnoru Thoru Gunnarssonu, Njemačka se ponovno diže, odlazi na četiri razlike i do kraja susreta mirno odrađuje posao.

Na kraju je slavila s 24:19, očito je da nedostaje jasne ideje u napadu i dosta se nade polaže u šut izvana bez nekada poznate igre prema pivotu ili krilima. Gensheimer i Groetzki ovdje su u najvećem dijelu susreta bili potpuni promatrači.

Drugo kolo Njemačkoj donosi Hrvatsku koja pobjedama protiv Brazila i domaćina može osigurati polufinale dok Island igra protiv Francuske.

Tijek susreta

Kraj, Njemačka odnosi pobjedu 24:19.

59. minuta - Wolff brani penal Sigurmannssonu

23:19 - Smanjuje Island, ali kasno je, još manje od tri minute

23:17 - Ide to lagano prema kraju, Drux, 56. minuta

22:17 - Drux podiže na plus pet

21:17 - Häfner iz kontre

20:17 - nakon dugo vremena pogodak, Arnarsson dobar na odbijancu

48. minuta - Zaredale pogreške na obje strane, tri izgubljene lopte zaredom

47. minuta - Faul u napadu i lopta za Njemačku koja polako ide prema pobjedi ako ovdje podigne na plus pet.

20:16 - Fäth zabija.

44. minuta - Ide Pekeler na odmor, dvije minute

43. minuta - Diže se Andy Wolff, brani sedmerac Gunnarssonu

18:16 - Kompliciraju Islanđani posao Njemačkoj, samo dva razlike

17:15 - Gunnarsson je sjajan.

17:14 - Drux prekida lošu seriju Njemačke

16:13 - smanjuje Island s dva gola u nizu i ima napad

16:11 - Ipak gol Njemačke, Drux sa svoje polovice nakon grede Kristjanssona

36. minuta - Tko zna koji neuspješan pokušaj loba iz sedmeraca na ovom Prvenstvu, sada je i Gustavsson pročitao Gensheimera

35. minuta - Vrlo grub je Gudmundsson i mora van, dvije minute

15:11 - Gensheimer iz sedmerca koji je izborio Wiede.

14:11 - Gunnarsson sa sedam metara.

Počelo je drugo poluvrijeme.

14:10 - Nije dosuđen čisti prekršaj na Jonssonu i nakon toga Pekeler iz kontre vraća na plus četiri

13:10 - Napokon i neki islandski gol, Gislason

13:9 - Četiri uzastopna gola Njemačke

12:9 - Sjajna kontra Njemačke, Gensheimer završava

11:9 - Na njega smo zaboravili, apsolutno nevidljiv dana i sada zabija prvi put, Groetzki

10:9 - Arnarsson isključen, a Gensheimer iz sedmerca lako zabija

9:9 - Gudmundsson iz drugog napada nakon sjajnog bloka Njemačke

U drugom susretu u Herningu Danska vodi 12:9 protiv Mađarske.

9:8 - Fäth održava prednost na strani Njemačke

8:8 - Palmarsson drži Islanđane

8:7 - Island bez vratara, Gensheimer iz kontre za preokret

7:7 - Strobel i isključen je Gustafsson

18. minuta - Gustavsson lijepo brani pa Kristjansson za 6:7

6:6 - Wiencek

14. minuta - Probijanje Fätha, Island ima napad za plus dva, ali kristjansson trese gredu

5:6 - Brani Gustavsson pa Palmarsson pod prekršajem iz teške pozicije za prvo vodstvo Islanda.

5:5 - Evo Islanda! Gunnarsson.

11. minuta - Evo i Islanđanima dvije minute, Jonsson

5:4 - Palmarsson smanjuje, Island se vraća na gol zaostatka.

10. minuta - Vratio se Wiede, ali odmah je isključen Wiencek

5:3 - Gunnarsson smanjuje s krila.

8. minuta - Wiede prestrogo isključen

5:2 - Odvajanje Njemačke, Fäth se diže i zabija. Prije toga krasna obrana Wolffa

4:2 - Pekeler, prije toga Islanđani loše bacili kontru za poravnanje

3:2 - Gunnarsson nezadrživo s krila.

3:1 - Palmarsson trese gredu pa Gensheimer koristi lošu islandsku postavljenost u obrani

2:1 - Zasad oba napada funkcioniraju, Fäth 2:1

1:0 - Strobel odmah zabija.

1. minuta - Počeo je susret, Njemačka prvi napad.