Glavna runda, skupina II, 2. kolo, 20.01.2019, 18:00 h
Mađarska
Mađarska 26:21 Tunis
Tunis

Mađarska rutinski odradila posao protiv Tunisa i upisala prvu pobjedu u glavnoj rundi

Mihaela Bradovski • nedjelja, 20.01.2019.

Nakon poraza od Danske, Mađarska je odigrala bolju utakmicu protiv Tunisa i upisala pobjedu. Mađari su odlično iskontrolirali ovaj dvoboj i na kraju su mirno priveli posao kraju...

Dan nakon što su upisali poraze od Švedske i Danske, rukometaši Tunisa i Mađarske ponovno su morali u akciju. Izbornik afričkog prvaka Antonio Gerona između ova dva dvoboja povukao je drugu izmjenu, s istim akterima u središtu kao prošloga utorka. Achraf Saafi zamijenio je tada lakše ozlijeđenog Waela Jallouza, a sada mu je, uoči Mađarske, prepustio mjesto.

Obje su vrste u prvom kolu drugog kruga protiv skandinavskih sastava potrošile puno energije, a bez pozitivnog rezultatskog učinka, što ih je svakako dijelom ispraznilo, pa se moglo i pretpostaviti kako od starta ove utakmice neće biti neorganizirane juranjeve i ganjanja lakih pogodaka preko kontranapada već oslanjanja na duge, organizirane napade.

Takva taktika donijela je više kontakt igre na crtama, samim time i dva isključenja na svakoj strani i prije ulaska u drugu polovicu prvog dijela, a kada je u pitanju sam rezultat, u 15. je minuti na semaforu stajalo izjednačujućih 5:5.

Tijekom tog prvog dijela afrički je prvak prvi stigao do dva pogotka prednosti, mađarski su rukometaši u tim trenucima bili na tek 25 posto uspješnosti šuta s devet metara, no u posljednjih se deset minuta ušlo pri mađarskih 10:7. Probudio se na vratima europskog predstavnika Szekely, a najviše muke s njim imali su Mosbah Sanai i Mohamed Soussi, prvi s učinkom 3/7, drugi s 0/2.

Na način na koji je Danska u subotu protiv nje održavala prednost, Mađarska je večeras kontrolirala situaciju kada je jednom stigla do komotnije razlike. Za najviših do tada +4, pet minuta nakon početka drugog dijela, pogodio je Bodo, a samo napad ranije šepajući se prema klupi uputio strijelac sedam mađarskih pogodaka Lekai.

Iako su u zadnjih desetak minuta Tunižani pokušali podići tempo, zaostatak u kojem su se našli bio je prevelik i na kraju su upisali i drugi poraz u glavnoj rundi. Mađarska je slavila s 26:21, uz Lekaija je raspoložen bio i Zsolt Balogh koji je u ovu pobjedu ugradio devet pogodaka.