Tijesna pobjede Jurak i Han na startu tajlandskog WTA turnira

Petar Jenjić • ponedjeljak, 28.01.2019.

Darija Jurak u paru s Kineskinjom Xin-Yun Han stigla je do tijesne pobjede u prvom meču na WTA turniru u tajlandskom Hua Hinu...

Početak WTA turnira na tajlandskom Hua Hinu bio je uspješan za Dariju Jurak koja je prošla prvo kolo turnira parova. Hrvatska tenisačica, u kombinaciji s Kineskinjom Xin-Yun Han, svladala je Sabine Lisicki i Ajlu Tomljanović sa 6:4, 1:6, 12:10 nakon sat i 19 minuta na terenu.

Lisicki i Tomljanović bolje su krenule u meč u kojem su odmah na početku napravile break za 3:0. Međutim, hrvatsko-kineska kombinacija radi dva uzastopna breaka te uspijeva dobiti prvi set.

Drugi je u potpunosti pripao njemačko-australskom paru koji je dva puta oduzeo servis protivnicama. Produženi tie-break bio je vrlo izjednačen, a igralo se praktički poen za poen. Dvije šanse za pobjedu propustile su Jurak i Han, no treću su iskoristile te slavile s 12:10.

U četvrtfinalu će igrati protiv boljih iz dvoboja Barthel/Sorribes Tormo - Christian/Duan.