Barcelona se nada velikom preokretu, Sevilla će biti na velikom iskušenju

Jan Šneler • srijeda, 30.01.2019.

Na rasporedu je uzvratni susret četvrtfinala Kupa kralja između Barcelone i Seville. Andaluzijski klub je u prvom ogledu slavio s 2:0 te danas Katalonce čeka veliko iskušenje...

Nastavljaju se uzbuđenja u europskim kup natjecanjima. U španjolskom Kupu kralja večeras je na rasporedu druga utakmica četvrtfinala između Barcelone i Seville. Sevilla je napravila fenomenalan posao u prvom susretu, dolazi na Camp Nou s dva pogotka prednosti i s velikim optimizmom očekuje uzvrat.

Ipak, čak niti pobjeda od pet-šest pogodaka razlike ne bi bila jamac da će proći u polufinale Kupa. Kada protiv sebe imate takve igrače kao što ima Barcelona, mjesta za opuštanje nema. Svjesni su toga u Sevilli, radili su na tome proteklih dana i priliku čekaju iz drugog plana.

Kontre, polukontre, pokoji izvanserijski potez Wissama Ben Yeddera ili Evera Banege mogao bi im donijeti pogodak koji toliko žele. Kada bi gosti postigli pogodak, Barcelona bi trebala zabiti minimalno četiri što je već teža, ali za Barcu ostvariva misija.

Sigurno je da će Katalonci napasti od prve minute i tu će Sevilla biti na najvećem iskušenju. Za goste najvažnije je izdržati taj početni pritisak u kojem ne smiju dopustiti Barceloni da postigne lagani pogodak koji bi im dao krila. Što se tiče izostanaka, priča je manje više ista.

Barceloni nedostaju Ousmane Dembele, Samuel Umtiti, Rafinha, Jeison Murillo i Denis Suarez, dok će kod Seville izostati Maxime Gonalons, Nolito, Joris Gnagnon, Jesus Navas, Sergio Escudero i Aleix Vidal.

Barcelona je blagi favorit jer ne bi bilo nimalo čudno da stignu ovaj zaostatak. Ipak, Sevilla je dobra momčad, napadački potentna i mogla bi zagorčati život Kataloncima. Susret počinje u 21.30 sati, a od prve minute bi za Barcelonu trebao startati Ivan Rakitić.