Liga prvaka, skupina A, 11. kolo, 06.02.2019, 19:00 h
Rhein-Neckar Löwen
Rhein-Neckar Löwen 27:30 Vardar Skoplje
Vardar Skoplje

Vardar s vrlo dobrim Karačićem slavio u Njemačkoj i došao korak bliže drugom mjestu

Mihaela Bradovski • četvrtak, 07.02.2019.

Nastavlja se natjecanje u Ligi prvaka rukometaša, a prvi meč nakon stanke zbog Svjetskog prvenstva odigrali su Rhein-Neckar Löwen i Vardar. Makedonci su bili uspješniji i odnijeli su pobjedu 30:27...

Vrlo dobar posao odradili su rukometaši Vardara koji su u gostima svladali Rhein-Neckar Löwen i tako napravili velik korak prema drugom mjestu na kraju grupne faze. RN Löwen jedan je od konkurenata u toj borbi, no Vardar je odradio vrlo kvalitetnu utakmicu i podsjetio Nikolaja Jacobsena kako to izgleda kada izgubiš utakmicu, nešto što je danski izbornik i svjetski prvak nakon sjajnog SP-a možda i zaboravio.

Sastav Roberta Garcije Parronda od početka susreta postavio se čvrsto i pokazao domaćinu kako ga zanima isključivo pobjeda. Rhein-Neckar Löwen niti jednom u 60 minuta nije došao do vodstva, a nakon što se Vardar odvojio sredinom prvog poluvremena, Nijemci nisu čak niti ozbiljnije zaprijetili.

Posljednji put bili su za petama Vardaru u 14. minuti kada je Andy Schmid smanjio na 6:7, ali nakon toga Igor Karačić zabija dva gola, Stojanče Stoilov jedan i Makedonci se odvajaju.

U završnici prvog dijela imao je Vardar i šest golova prednosti, ali s dva gola Schmida uspio je RN Löwen izboriti odlazak na odmor s ipak mrvicu ugodniji 12:16.

U drugom poluvremenu Vardar je još malo povećao razliku, imao je i sedam golova prednosti, a domaćin se nije uspio približiti na manje od tri gola zaostatka koliko je iznosilo i na kraju susreta.

"Nije sramota izgubiti od jakog protivnika, ali sam razočaran jer smo očekivali više od ovog susreta. Teško da je itko od mojih igrača odigrao svoju najbolju utakmicu, a tako je teško igrati protiv Vardara. Nisam zadovoljan našim nastupom", rekao je Jacobsen.

Kod Vardara Dejan Milosavljev skupio je deset obrana, sedam golova zabio je Timur Dibirov, a po šest su dodali Stojanče Stoilov i Igor Karačić. Ivan Čupić zabio je dva gola. Kod domaćina Schmid je postigao devet golova, a Jannik Kohlbacher osam.