Liga prvaka, skupina B, 11. kolo, 10.02.2019, 17:00 h
RK Zagreb
RK Zagreb 32:29 Skjern

PPD Zagreb glatkom pobjedom protiv Skjerna napravio veliki korak prema osmini finala

Branimir Korać • nedjelja, 10.02.2019.

PPD Zagreb upisao je prvu pobjedu u Ligi prvaka pod vodstvom Branka Tamšea. U jako bitnoj utakmici svladao je Skjern s 32:29 i došao vrlo blizu osmini finala Lige prvaka...

Odličan posao napravio je PPD Zagreb u susretu protiv Skjerna. Već dugo se ta utakmica ističe kao vjerojatno i ključna u borbi za prolazak u osminu finala Lige prvaka, a Zagreb je u njoj slavio s 32:29 i tako došao do deset bodova.

Bio bi neviđen peh da Zagreb s toliko bodova ne prođe u osminu finala, ali situacija u skupini je vrlo komplicirana i ništa još nije sigurno.

Skjern je vrlo iskusna momčad s nizom reprezentativaca nekoliko zemalja i stvarao je Zagrebu probleme u prvom dijelu, međutim u drugom poluvremenu Zagreb je odigrao sjajno, posebno u prvih 20 minuta gdje je Branko Tamše dobio ono što je konstantno tražio od momčadi, ubrzavanje i lagane golove.

U prvom poluvremenu nije bilo posebnih odvajanja na obje strane, Zagreb je isprva kontrolirao igru i rezultat, ali sredinom poluvremena ušao je u malu krizu i Skjern je serijom 4:0 pobjegao na 10:8.

Do odlaska na odmor domaća momčad je uspješno okrenula rezultat i na poluvrijeme je odnijela vodstvo 15:14.

Drugo poluvrijeme donijelo je posve drugačiju sliku. Zagreb je igrao brzo, atraktivno i angažirano, punio je mrežu Skjerna lakoćom i nije bilo nepotrebnog kompliciranja. Tražili su domaćini najbrži i najjedonostavniji način za doći do pogotka i prednost je konstantno samo rasla.

Najviše vodstvo domaćin je imao u 55. minuti kada je poveo s 31:24, imao je sedam golova prednosti još jednom, a Skjern je samo smanjio na konačnih 32:29 s četiri uzastopna gola u završnici.

devet golova u dresu PPD-a postigao je Ivan Sršen, a šest je dodao David Mandić. Kod gostiju osam pogodaka zabio je Bjarte Myrhol, a šest Thomas Mogensen.