Alilovićeva sjajna večer u Celju, Maqueda utišao dvoranu

Branimir Korać • ponedjeljak, 11.02.2019.

Osim pobjede Zagreba protiv Skjerna, odigrana su još dva susreta rukometne Lige prvaka. Celje je u svojoj dvorani tijesno poraženo od Szegeda, a Flensburg je upisao poraz kod Motora...

Szeged je učvrstio drugu poziciju na ljestvici pobjedom u gostima u Celju. Domaćin je do samog kraja prijetio, ali Mađari su ipak slavili 29:28.

Na vratima Szegeda odmor je dobio Marin Šego, a cijeli susret odradio je Mirko Alilović i to jako dobro. Skupio je 15 obrana i stvarao velike probleme domaćinu.

Gosti su u drugom poluvremenu uspjeli odmaknuti na 24:20 i činilo se da će mirno dovršiti posao, ali nije bilo tako. S dva igrača više Celje se približilo na gol zaostatka, a u 51. minuti i došlo do poravnanja na 25:25. Tri i pol minute prije kraja Rok Ovniček sa sedam metara zabija za 27:26 i potpuni preokret, ali u naletu je bio Jorge Maqueda koji je zabio sva četiri gola Szegeda u zadnjih 14 minuta i osigurao pobjedu golom sedam sekundi prije kraja.

Maqueda je susret završio sa sedam golova, a pet je dodao Dean Bombač. kod Celja osam golova zabio je William Accambray, a šest Rok Ovniček. Kristian Bećiri dodao je tri gola, a Josip Sarač jedan.

Novi šok za Flensburg koji je potpuno podbacio u gostima kod Motora koji je u naletu. Ukrajinci su u zadnjih pet utakmica upisali tri pobjede, remi i poraz i posve su u igri za prolaz. Flensburg ima samo bod više od njih, zakomplicirao si je situaciju i morat će svladati Celje. Međutim Celju je ovo vrlo bitna utakmica, na sve ili ništa i Nijemcima neće biti lako.

Flensburg je poraz upisao u zadnje četiri minute kad aje domaćin napravio 4:0 i pobjegao na 28:25. Predvodili su ga Baris Puhouski s devet golova i Aidenas Malasinskas sa šest golova. Kod poraženih Rasmus Lauge Schmidt zabio je šest golova, a Holger Glandorf pet.