Liga prvaka, skupina B, 11. kolo, 07.02.2019.
Nantes 31:35 Paris Saint-Germain
Paris Saint-Germain

PSG bez milosti za Nantes, glatka pobjeda na povratku nakon SP-a

Mihaela Bradovski • petak, 08.02.2019.

PSG odradio je dobar posao u gostima kod Nantesa i upisao očekivanu pobjedu u 11. kolu Lige prvaka. Parižani su tako potvrdili kako su najbolja momčad skupine i sve su bliže osiguravanju prvog mjesta i prolaska u četvrtfinale...

Nikakve kalkulacije nisu zanimale Parižane i nije bilo milosti ili popusta prema Nantesu. Bez obzira što je Nantesu ova pobjeda bila potrebnija u kontekstu prolaska u nokaut fazu. Gosti su odradili posao kao što se i očekivalo te su odnijeli pobjedu 35:31 koja ih itekako približava prvom mjestu u skupini.

Nantes je u prvom poluvremenu ušao u visok zaostatak da bi se početkom drugog dijela vratio, ali PSG je nakon toga još jednom pojačao ritam i odjurio do pobjede.

Nijednom tijekom susreta Nantes nije bio u vodstvu, a posljednji put rezultat je bio poravnat u desetoj minuti kada je na semaforu stajalo 4:4. Već šest minuta kasnije PSG je vodio 10:5 i susret se rasplitao prema željama gostiju.

Na poluvremenu je bilo 18:15 za PSG, a onda je uslijedio najbolje razdoblje Nantesa u ovom susretu. Domaćin je uz pomoć navijača uspio uhvatiti priključak i doći an samo gol zaostatka, ali ponovno je trebalo vrlo malo vremena Parižanima da se još jednom odvoje i odu na pet razlike te zaključe priču.

"Nismo dobro otvorili utakmicu, ali smo se dizali tijekom susreta i već u prvom poluvremenu dohvatili željenu razinu. Obrana je bila jako dobra, a Thierry Omeyer fantastičan. U drugom dijelu zadržali smo ritam i ostvarili dobar rezultat na uvijek teškom gostovanju", kaže Raul Gonzalez.

Omeyer je skupio deset obrana, sedam golova zabio je Luc Abalo, a po šest Henrik Toft Hansen i Mikkel Hansen. Kod poraženih po šest golova postigli su Valero Rivera i Kiril Lazarov dok je David Balaguer dodao pet golova.