Cedevita teže od očekivanja do pobjede protiv FMP-a

Branimir Korać • nedjelja, 10.02.2019.

Cedevita se dosta namučila protiv FMP-a i nije nimalo lako došla do pobjede. Gosti su čak i vodili najvećim dijelom susreta, ali trica Ede Murića u završnici pokazala se ključnom...

Cedevita je očekivala puno lakši posao u 19. kolu ABA lige u svojoj dvorani protiv FMP-a. Međutim gosti su se pokazali čvrstim protivnikom, nisu dopustili Cedeviti uopće da preuzme kontrolu nad susretom i uglavnom su vodili te mogu na kraju žaliti za boljim rezultatom.

Cedevita kao da je olako shvatila ovu utakmicu i loše je krenula te je FMP poveo na startu sa 7:0 i onda se domaćin uozbiljio, napravio seriju 12:0 i činilo se da tu uzima stvari u svoje ruke.

Međutim nije bilo tako. Kada su krenule prve izmjene Cedevita je dosta pala, FMP je napravio seriju 8:1 i ponovno se vratio u prednost.

To je gostima dalo krila i nisu ispuštali vodstvo sve do početka posljednje četvrtine. Sedam minuta prije kraja Edo Murić poravnava na 75:75, ali slijedi novo problematično razdoblje za domaćina i odvajanje FMP-a na 84:77.

Nakon toga važnu tricu ubacule Pullen, isti igrač i Katić približavaju Cedevitu na 84:85, a minutu i 15 sekundi prije kraja Murić vrlo važnom tricom dovodi Cedevitu u vodstvo.

Nakon toga Pot gubi loptu pa Cedevita hvata tri skoka u napadu, a na kraju Pot promašuje tricu za pobjedu i Cedevita dolazi do vrlo važnog slavlja.

Jacob Pullen ubacio je 21 poen, a Edo Murić 18 poena uz devet skokova. Kod gostiju Stefan Pot završio je s 23 poena, šest skokova i sedam asistencija dok je Duop Reath dodao 19 poena i sedam skokova.