Olimpija potopila Igokeu, Luka Šamanić među najboljim pojedincima

Jan Šneler • ponedjeljak, 11.02.2019.

Susretom Petrol Olimpije i Igokee zaključeno je 19. kolo regionalne ABA lige. Odličnu predstavu Olimpija je zaključila važnom pobjedom protiv direktnog protivnika za ostanak u natjecanju...

Još samo tri kola ostalo je do kraja regularnog dijela košarkaške ABA lige. Petrol Olimpija je na svom terenu pobjedom protiv Igokee zaključila 19. kolo natjecanja. U velikoj pobjedi ljubljanske momčadi valja istaknuti sjajnu partiju Luke Šamanića.

Od početka je bilo jasno kako je domaći sastav bolje ušao u susret. Kontrolirala je Olimpija rezultat i u svakom segmentu igre bila bolja od gostujuće momčadi. Prvu četvrtinu Olimpija je zaključila s dvoznamenkastom prednošću, a u nastavku je samo povećala prednost i otišla na odmor s vodstvom 48:33.

Niti nakon poluvremena igra Olimpije nije bila ništa lošija. Gosti nisu mogli odgovoriti na odličnu napadačku igru domaćeg sastava, a nije im pomoglo niti nepotrebno forsiranje šuta za tri poena. S linije za tricu gosti su šutirali sramotno loših 7.4 posto (2/27).

Olimpija je samo povećavala već veliku prednost i zaključila susret pobjedom 92:69. Najbolji je kod Olimpije bio ujedno i igrač susreta, hrvatski košarkaš Luka Šamanić. On je za točno 21 minutu ubacio 18 poena i tome dodao osam skokova i dvije asistencije. Roko Badžim je odigrao svega 18 sekundi za domaći sastav.

Što se tiče gostiju, Danilo Anđušić je postigao 21 poen, dok je hrvatski košarkaš Robert Rikić za nešto više od četiri minute ubacio četiri poena i upisao dva obrambena skoka.