Partizan dugo lomio otpor Budućnosti i upisao bitnu pobjedu

Petar Jenjić • nedjelja, 10.02.2019.

Košarkaši Partizana slavili su u derbiju 19. kola ABA lige protiv crnogorske Budućnosti sa 76:67 i tako se s današnjim protivnikom izjednačili na ljestvici...

Derbi 19. kola regionalne ABA lige odigran je u Beogradu gdje je do pobjede protiv Budućnosti stigao Partizan koji je slavio sa 76:67. Današnjom pobjedom srpska se momčad izjednačila upravo s Budućnosti na omjeru od 13 pobjeda i šest poraza.

S obzirom na to da je u prvoj međusobnoj utakmici Budućnost slavila sa 75:71 i u slučaju izjednačenog omjera na kraju regularnog dijela sezone, Partizan će zbog bolje koš razlike biti ispred.

Gledali smo vrlo čvrstu košarku u dvorani "Aleksandar Nikolić" u prvom poluvremenu. Iako je dojam kako je Partizan izgledao nešto bolje, koštao ga je veliki broj izgubljenih lopti tako da je srpska momčad nakon 20 minuta igre imala pola koša prednosti (32:31).

Domaćin je tijekom drugog poluvremena održavao prednost, a najbolji period igre imao je od 25. minute pa do kraja treće četvrtine. U tom razdoblju napravio je seriju od 8:0 kojom je stigao i do 13 koševa viška (51:38). Nastojala je Budućnost kroz posljednju dionicu držati priključak, stigla je na minus pet u jednom trenutku (62:57), no Partizan je odbio sve napade.

Odličan je u pobjedničkim redovima bio Jock Landale s 23 poena, dok su po deset koševa dodali Alex Renfroe (šest skokova, deset asistencija) i Nikola Janković.

Edwin Jackson sa 16 koševa i Norris Cole s 14 poena bili su najbolji u redovima Budućnosti.