Milan nastavio pobjedničku seriju, Piatek donio tri boda u Veroni

Branimir Korać • subota, 09.03.2019.

Milan je upisao petu uzastopnu prvenstvenu pobjedu i učvrstio je treću poziciju na ljestvici. Ostvario ju je na gostovanju kod Chieva s 2:1...

Milan igra odlično u 2019. godini i niže sjajne rezultate. Zadnji poraz u prvenstvu je upisao još prije Božića kada ga je na San Siru svladala Fiorentina, a nakon toga jedino je još izgubio od Juventusa u Superkupu koji je odigran u Jeddahu.

Chievo za razliku od Milana ne zna za pobjedu još od 29. prosinca, a od tog slavlja 1:0 protiv Frosinonea, uhvatio je samo dva boda i upisao šest poraza.

Slijedom svega Milan je u ovaj susret ušao kao favorit, no na kraju nije jednostavno stigao do pobjede, ali je svejedno šesi put zaredom svladao ovog protivnika. Chievo je zadnji put bio bolji od Milana još 2005. godine golovima Sergija Pellisiera koji je, vjerovali ili ne, još uvijek igrač Chieva, no ovaj dvoboj propustio je zbog ozljede, te Simonea Tiribocchija. Jedini gol za Milan zabio je Kaha Kaladze. U tom susretu još je nastupao i Dario Šimić.

Embed from Getty Images

Ovdje je Milan poveo u 31. minuti krasnim golom Lucasa Biglije iz slobodnjaka, a Chievo je odgovorio deset minuta kasnije preko Hetemaja. U drugom dijelu Milan je vratio prednost na svoju stranu golom Krzysztofa Piateka u 57. minuti. Poljak se sjajno snašao nakon što je Samu Castillejo glavom vratio loptu pred gol, Piatek se bacio i skrenuo nogom loptu u mrežu.

Chievo je ovim porazom napravio još jedan korak prema matematičkom ispadanju u Serie B.