Bundesliga, 26. kolo, 17.03.2019, 13:30 h
Werder Bremen

Sjajni Kruse donio Werderu pobjedu kod Bayer Leverkusena

Jan Šneler • nedjelja, 17.03.2019.

Odličnom predstavom Maxa Krusea, koji je definitivno prvo ime susreta, Werder je došao do slavlja kod Bayer Leverkusena u 26. kolu Bundeslige...

Iako su favorizirani prije današnjeg ogleda 26. kola protiv Werdera, nogometaši Bayer Leverkusena doživjeli su težak poraz. Previše promašaja stajalo je domaće, dok su gosti bili vrlo precizni i uvjerljivi.

Već nakon četiri minute igre gosti su došli do prve ozbiljne prigode. Silovito je tukao Johannes Eggestein, no vratar domaćih Lukas Hradecky odličnom je obranom otklonio opasnost. Ipak, devet minuta kasnije, Bayer je pokleknuo.

Max Kruse je odlično odmjerenim udarcem svladao nemoćnog vratara i doveo goste u vodstvo. Bayer Leverkusen je vrlo brzo došao do dobre prigode, no udarac Aleksandra Dragovića otišao je preko gola. U 34. minuti, gosti su sjajnom reakcijom spriječili gotovo sigurni gol Leona Baileyja.

Nisu domaći bili neaktivni, ali previše nepreciznosti stajalo ih je boljeg rezultata. U 35. minuti Kevin Volland dobro je tukao glavom, ali ponovno pored gola. Dvije minute kasnije stigla je kazna za sve promašaje. Ponovno je Kruse u glavnoj ulozi, ovoga puta asistira Milotu Rashici koji zabija za 0:2.

U nastavku susreta, ritam nije bio isti. Demotivirani domaći nisu napadali jednakim intenzitetom, a Werderu se nigdje nije žurilo i imali su vrlo ugodnih 0:2. U 55. minuti Kai Havertz je smanjio zaostatak, no sudac Deniz Aytekin, kojeg Dinamo dobro pamti, poništio je pogodak.

Par minuta kasnije, Werder je mogao riješiti pitanje pobjednika i potpuno potopiti Bayer, no Nuri Sahin zatresao je okvir gola. Bayer je uspio doći do smanjenja zaostatka u 75. minuti. Sjajno je iz slobodnog udarca pogodio Bailey i donio svojoj momčadi još 15 minuta nade.

Posljednju priliku imali su domaći u 86. minuti, no Bailey ovoga puta nije bio precizan. Konačno, duboko u sudačkoj nadoknadi, Kruse je sjajnom akcijom postavio konačnih 1:3.