Genoa 2:0 Juventus
Juventus

Genoa svladala bezopasni Juventus i nanijela mu prvi prvenstveni poraz

Jan Šneler • nedjelja, 17.03.2019.

U 28. kolu Serie A Genoa je iznenađujuće slavila protiv prvoplasiranog Juventusa i nanijela im prvi prvenstveni poraz nakon gotovo godinu dana...

Činjenica da su praktički postali prvaci Italije očito je previše utjecala na gostujući sastav koji nije na pravi način ušao u utakmicu. Također treba reći kako je Juventus igrao bez nekoliko prvotimaca koji su ostali na klupi, dok je Cristiano Ronaldo bio pošteđen te nije bio niti u zapisniku.

Genoa je otpočetka zagospodarila terenom i djelovala kao ozbiljnija momčad. U 17. minuti, Antonio Sanabria je natrčao na odbijenu loptu i plasirao udarac, no Mattia Perin odlično brani i spašava Juventus. Juventus je bio potpuno bezopasan u prvih pola sata i pravo je čudo kako Genoa nije ranije došla do pogotka.

U 32. minuti igra je bila zaustavljena jer je Marco Di Bello htio konzultirati VAR i provjeriti je li bilo riječ o igranju rukom u šesnaestercu Juventusa, no nakon pregledavanja snimke sudac nije pokazao na bijelu točku za Genou.

Juventus u prvom dijelu nije uputio niti jedan udarac prema golu, što je doista raritet i trebalo bi dobro pogledati anale i vidjeti kada se to prošli put dogodilo. U nastavku, gosti su krenuli nešto odlučnije, ali još uvijek je to bilo jalovo.

U 56. minuti Paulo Dybala zabija pogodak, no sudac je ponovno uz konzultaciju VAR-a pokazao kako nema pogotka zbog zaleđa. Konačno, u 72. minuti Genoa je naplatila bolju igru i došla do pogotka.

Stefano Sturaro je iskoristio nepažnju obrane i preciznim udarcem pogodio za 1:0. Čak i nakon primljenog pogotka, gosti nisu djelovali zainteresirano. Genoa je nastavila s boljim i konkretnijim napadima i u 81. minuti došla do povećanja vodstva. Goran Pandev zabio je za 2:0 i praktički riješio pitanje pobjednika.

Rezultat se više nije mijenjao, a objektivno nije bilo niti prilika. Genoa je tako nanijela Juventusu prvi poraz ove sezone u Seriji A. Da pobjeda bude još impresivnija, Juventus nije poražen u Seriji A od travnja prošle godine. Mario Mandžukić igrao je sve do 71. minute kada je zamijenjen. Genoa